1. Pierwsza niedziela roku kalendarzowego. Trwamy w radości Bożego Narodzenia. Nasza radość płynie z faktu, że Bóg stał się człowiekiem, byśmy mogli zawracać się do Niego „Abba, Ojcze”, abyśmy naprawdę byli dziećmi Bożymi.

 

  1. Jutro przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w tradycji Świętem Trzech Króli. Jest to Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny dzień Dziecka. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie złota, kadzidła i kredy, którą – zwyczajem naszych ojców – na drzwiach naszych domów i mieszkań napiszemy pierwsze litery imion Mędrców ze wschodu oraz cyfry roku Pańskiego 2020. Składka dzisiejsza przeznaczona będzie na misje. 6 stycznia ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli, organizowany przez Starostwo Powiatowe, wspierane przez Urząd Miejski, Parafię Matki Bożej Anielskiej i Stowarzyszenie „Dobroć”. Wymarsz orszaku poprzedzi Msza św. o godz. 12.00 w kościele pw. Ducha Świętego. Trasa orszaku  to ulice: Krakowska, Chopina, Księdza Nosala i Sobieskiego. Zakończenie na Rynku, gdzie Trzej Królowie oddadzą pokłon Świętej Rodzinie. Tegoroczny Orszak Trzech Króli odbędzie się pod hasłem ”Cuda, cuda ogłaszają”. Zapraszamy do udziału.

 

  1. W tym miesiącu, ze względu na czas wizyty duszpasterskiej, nie będzie spotkania uczniów klas III naszych szkół, którzy przygotowują się do I-wszej Komunii św.

 

  1. Za tydzień przypada niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy wszystkie dzieci, również dzieci przedszkolne z rodzicami. W czasie Mszy świętej będzie wspólna adoracja żłóbka.

 

  1. 5. Składka na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

 

  1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły o tym czy tylko katolicy będą zbawieni oraz dlaczego drożeją wywóz śmieci i energia elektryczna. W tygodniku „Niedziela”, który od Nowego Roku jest w nowej szacie graficznej polecamy specjalny modlitewnik, a także artykuły o życiu sędziwego mnicha z Tyńca – o. Leona Knabita i znanego celebryty Wojciecha Amaro, którzy opowiadają o swojej wierze, chwilach radości i upadków.  Są też nowe numery „Małego Gościa Niedzielnego” i Promyczka Dobra” adresowanych do dzieci. Można też nabyć, w cenie 25 zł., album o kolędnikach misyjnych zatytułowany „25 lat otwierania serc i domów”. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dzieciom w krajach misyjnych.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i w Nowy Rok.

 

  1. W ubiegłym tygodniu odszedł do Domu Pana śp. Ryszard Tarnawski z ul. Słonecznej. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie”.