1. Pierwszy dzień nowego Roku Pańskiego 2020. Przezywamy liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Dzisiejszy człowiek potrzebuje pokoju, tego zewnętrznego, ale i tego w sercu. Prośmy więc Pana za przyczyną Maryi w tej ważnej intencji.

 

  1. Od jutra zmienia się porządek Mszy św. porannych. Rano będą celebrowane dwie Msze św. – o godz. 6.00 i 6.30. Nie będzie natomiast Mszy św. o godz. 7.00. Zmiana podyktowana jest katechezą w szkole. Zajęcia w szkołach zaczynają się o godz. 8.00
    i po prostu trudno jest księżom zdążyć.

 

  1. Przypominamy o pierwszym czwartku, piątku i sobocie miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych i za powołanych w czwartek po Mszy św. wieczornej. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 17.00. Msza św. i adoracja  wynagradzająca Najświętszemu Sercu Jezusa o godz. 18.00. Z racji kolędy nie będzie w tym miesiącu pierwszopiątkowej posługi sakramentalnej u chorych.

 

  1. W piątek – w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania – o godz. 19.00 do sali w budynku parafialnym zapraszamy uczniów klas VIII A i B.

 

  1. Próba śpiewu naszego parafialnego chóru w najbliższą niedzielę o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich naszych chórzystów.

 

  1. Dnia 6 stycznia ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli, organizowany przez Starostwo Powiatowe, wspierane przez Urząd Miejski, Parafię Matki Bożej Anielskiej i Stowarzyszenie „Dobroć”. Wymarsz orszaku poprzedzi Msza św. o godz. 13.00 w kościele pw. Ducha Świętego. Trasa orszaku to ulice: Krakowska, Chopina, Księdza Nosala i Sobieskiego. Zakończenie na Rynku.

 

  1. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Przypominamy, że jest to czas modlitwy i błogosławieństwa domu i Rodziny. Dlatego prosimy o przygotowanie stołu czy ławy z białym obrusem. Na stole umieszczamy krzyż, świecę, Pismo święte, kropidło i naczynie z wodą święconą. Wodę można zabrać z kościoła, z pojemnika obok chrzcielnicy. Dnia, 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego nie ma Wizyty duszpasterskiej.