1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu liturgia słowa zabiera nas na Górę Przemienienia, abyśmy mogli usłyszeć głos Ojca: „To jest Syn mój, Wybrany, Jego słuchajcie”. Pośród niepewności i lęku wojny Bóg zaprasza nas do odnowienia wiary w moc słowa Chrystusa. Jedynie ono może dać trwałą nadzieję i utwierdzić nasze kroki na drogach pokoju.
 •  Dzisiejsza składka przeznaczona jest na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

 

 1. Przezywamy dziś dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Modlitwą otoczmy dzieło misyjne Kościoła, a w przyszłą niedzielę to dzieło wesprzemy materialnie w ramach wielkopostnej jałmużny. Zbiórka ofiar do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny, prowadzona będzie za tydzień przez rodziców i dzieci z Ogniska Misyjnego.

 

 1. Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś i w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Tematy rozważań Ks. Mariusza dotyczą krzyża Chrystusa. Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątki o godz. 17.00, a dla młodzieży o godz. 19.00. Droga Krzyżowa dla dzieci w soboty o godz. 10.00.

 

 1. Dzisiaj i w pozostałe niedziele Wielkiego Postu Parafialny Oddział Caritas, po Mszach świętych, rozprowadza baranki i paschaliki wielkanocne. Małe baranki są po 7 zł, a większe po 12 zł. Paschaliki są po 7 zł i  po 15 zł. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele charytatywne. Dzieci otrzymały wczoraj „skarbonki wielkopostne”, w których przez Wielki Post gromadzą drobne oszczędności i w Wielki Piątek przekażą je jako pomoc dla najbardziej potrzebujących.

 

 1. W piątek po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

 

 1. W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy dzieci z rodzinami na Drogę Krzyżową w intencji pokoju w Ukrainie i na całym świecie oraz przemiany ludzkich serc. Jeśli warunki pogodowe pozwolą, przejdziemy ulicami Witosa i 3 Maja. Prosimy, aby zabrać świece.

 

 1. W sobotę przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. To dzień Imienin budowniczego naszego kościoła i pierwszego proboszcza – Ks. Prał. Józefa Wątroby, a także naszego Pana Kościelnego i przewodniczącego Rady Parafialnej. Czcigodnym solenizantom życzymy dobrego zdrowia, wielu łask od Boga, opieki Najświętszej Maryi i orędownictwa świętego Patrona.  Zapraszamy do modlitwy    za naszych Solenizantów w dzień Imienin i w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.

 

 1. Za dwa tygodnie, po dwuletniej przerwie, rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi Ks. prof. Józef Kloch. Rekolekcje będą pod hasłem: „Spojrzyj w lustro! Rekolekcje z Listem św. Jakuba”.

 

 1. Dziękujemy p. Kazimierzowi, który w ubiegłym tygodniu, kolejny raz, nieodpłatnie naprawił kropielnicę z wodą święconą.

 

 1. Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską akcję PACZKA DLA UKRAINY. Jest to pomoc skierowana przede wszystkim do rodzin, które pozostają w Ukrainie i wymagają wsparcia w produkty niezbędne do życia. Paczki te są przygotowywane we wszystkich parafiach przez wspólnoty parafialne razem z Parafialnym Zespołem Caritas. W paczkach powinny znaleźć się tylko te produkty, które znajdują się na liście, którą można zabrać ze stolika za ławkami. Wszystkie produkty muszą zmieścić się w jednym kartonie, którego ciężar nie powinien przekroczyć 17 kg. Prosimy aby produkty dostarczyć do zakrystii lub kancelarii do najbliższej soboty.

Lista produktów, które powinny znaleźć się w kartonie pomocowym dla uchodźców

 1. Katolickie Centrum Edukacji KANA zaprasza na kurs języka ukraińskiego od podstaw dla osób dorosłych. Spotkania odbywać się będą w każdy poniedziałek w godz. 17.00 – 18.30. Poprowadzi je p. Natalia z Ukrainy. Rozpoczęcie zajęć dnia 21 marca br.

 

 1. W najbliższy czwartek w Dąbrowie Tarnowskiej odbędzie się dzień skupienia dla parlamentarzystów, samorządowców i pracowników administracji samorządowej z terenu Diecezji Tarnowskiej. Msza św. o pokój w Ukrainie i zaprzestanie działań wojennych w tym kraju, pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża, o godz. 14.00.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy cykl wielkopostny o grzechu chciwości oraz historie uchodźców z Ukrainy. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy artykuł o mocnych i słabych stronach pontyfikatu papieża Franciszka oraz kim jest patriarcha Cyryl, któremu mniej zależy na prawosławiu niż na przyjaźni z Putinem.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, a także za wpłaty na konto parafialne.