1. Pokuta i nawrócenie – to jedne z najczęściej wypowiadanych słów w Wielkim Poście. Odnoszą się do samej istoty chrześcijańskiego życia – wiary, która otwiera nas na przemieniającą moc Bożej miłości. Niech kolejna wielkopostna niedziela i przeżywana Eucharystia, ukierunkuje nas całkowicie na Boga, abyśmy odrzucali zło i mogli wydać obfite owoce nawrócenia.
 • Dziś zbiórka ofiar do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny, prowadzona przez rodziców i dzieci z Ogniska Misyjnego.

 

 1. W piątek przypada uroczystość Zwiastowania PańskiegoDzień Świętości Życia, a także Duchowej Adopcji. To okazja, by raz jeszcze zwrócić uwagę na wartość ludzkiego życia i podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Zapraszamy na wieczorną Mszę św.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • czwartek:  Dzień Misjonarzy Męczenników,
 • piątek:  uroczystość Zwiastowania Pańskiego,
 • sobota:  Dzień Modlitw za Więźniów.

 

 1. W przyszłą niedzielę, po dwuletniej przerwie, rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi Ks. prof. Józef Kloch z UKSW w Warszawie. Rekolekcje będą pod hasłem: „Spojrzyj w lustro! Rekolekcje z Listem św. Jakuba”. Prosimy, aby tak zaplanować sobie czas, aby jak najlepiej przeżyć ten czas łaski i miłosierdzia.

 

 1. Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś i w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Rozważania Ks. Mariusza dotyczą krzyża Chrystusa. Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątki o godz. 17.00, a dla młodzieży o godz. 19.00. Droga Krzyżowa dla dzieci w soboty o godz. 10.00. Gorąco zapraszamy.

 

 1. Dzisiaj i w pozostałe  niedziele Wielkiego Postu Parafialny Oddział Caritas, po Mszach świętych, rozprowadza baranki i paschaliki wielkanocne. Małe baranki są po 7 zł, a większe po 12 zł. Paschaliki są po 7 zł i  po 15 zł. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele charytatywne.

 

 1. W sobotę 26 marca, o godz. 15.00, w kościele klasztornym Sióstr Służebniczek, przy ul. Krakowskiej 15 w Dębicy, będzie odprawiona Msza św. w języku ukraińskim. Od godz. 14.30 możliwość spowiedzi”.

 

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję PACZKA DLA UKRAINY. Dziękujemy tym, którzy zakupili potrzebne produkty i tym, którzy je pakowali w specjalne kartony – paniom z parafialnego Caritas, panom z Rady parafialnej i dziewczętom z klasy VIII C. Jutro paczki zostaną dostarczone do centrali Caritas.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy rozmowę o niezawinionym cierpieniu i o tym, dlaczego Bóg dopuszcza, aby na Ukrainie ginęli niewinni ludzie. W tygodniku „Niedziela” mamy artykuł: jacy są współcześni mężczyźni i dlaczego instytucja ojcostwa jest dziś tak atakowana?
 • Polecamy także książkę „Wszystko o męce i śmierci Chrystusa Pana”, w cenie 10 zł.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, a także za wpłaty na konto parafialne. Wszystkim Drogim naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.