1. Bóg poprzez Kościół, daje nam na Wielki Post trzy specjalne narzędzia: modlitwę, post i jałmużnę. Modlitwę po to, abyśmy pojęli sercem, że celem naszego życia jest tylko Bóg, który tak bardzo ukochał człowieka. Jałmużnę – abyśmy na drodze naszego życia dostrzegli i pokochali innych wędrujących do Ojca. Post – byśmy przezwyciężywszy przyzwyczajenia i nałogi zobaczyli, jacy jesteśmy naprawdę. Prośmy naszego Ojca, który jest w niebie, abyśmy potrafili owocnie przeżyć tegoroczny Wielki Post.
 • Dzisiejsza  niedziela jest Niedzielą Synodalną. W naszych modlitwach pamiętajmy
  o trwającym V Synodzie naszej Diecezji.

 

 1. Przezywamy dziś dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Naszą modlitwą otoczmy dzieło misyjne Kościoła, a po Mszy św. będziemy mogli to dzieło wesprzeć materialnie w ramach wielkopostnej jałmużny. Zbiórka ofiar do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny, prowadzona jest przez rodziców dzieci z Ogniska Misyjnego.

 

 1. Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś i w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Tematy rozważań Ks. Piotra dotyczą Przykazań Bożych. Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątki o godz. 17.00, a dla młodzieży o godz. 20.00. Droga Krzyżowa dla dzieci w soboty o godz. 10.00.
 • W piątki Wielkiego Postu zapraszamy o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Drogę Krzyżową.

 

 1. W poniedziałek, w ramach formacji duchowej, na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 zapraszamy członków i sympatyków Rycerstwa Niepokalanej.

 

 1. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00, a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 • W I-wszy Piątek spowiedź od godz. 16.00. Z racji spowiedzi kancelaria w piątek będzie nieczynna. Do chorych z posługą udamy się: Ks. Piotr i Ks. Szczepan w czwartek. Ks. Proboszcz w piątek rano, a Ks. Mariusz w piątek od godz. 13.30.
 • W I-wszą Sobotę zapraszamy na całodniową Adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00  modlitwę poprowadzą członkowie Rycerstwa Niepokalanej. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi.

 

 1. W przyszłą niedzielę Parafialny Oddział Caritas, nasza młodzież i lektorzy, po Mszach świętych, rozprowadzać będą baranki i paschaliki wielkanocne, a także ozdoby świąteczne. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele charytatywne i jako podziękowanie lektorom za ich posługę przy ołtarzu.
 • W tym dniu o godz. 11.30 będzie Msza św. imieninowa S. Beaty Popieluch, która w naszej Parafii katechizuje i opiekuje się Dziewczęcą Służbą Maryjną.

 

 1. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy przy ul. Matejki informuje o zapisach dla uczniów z indywidualnymi potrzebami do szkoły podstawowej i przysposabiającej do pracy. Szczegóły na afiszu i stronie internetowej szkoły.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy kolejną naukę rekolekcyjną ks. Blachnickiego oraz ciekawy program ascetyczny dla mężczyzn. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy instrukcję wielkopostną papieża Franciszka i artykuł „Życie po COVIDZIE”. Dla dzieci są nowe numery „Małego Gościa Niedzielnego” i Promyczka Dobra”.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, będące wsparciem Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Dziękujemy także za wpłaty na konto.