1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Chrystus w tym świętym czasie przebaczenia i łaski wskazuje nam na swój krzyż, który dla wielu stał się znakiem pogardy i pośmiewiska, a dla nas chrześcijan, jest znakiem Bożej miłości wobec grzesznego człowieka. Ten krzyż, nasz smutek przemienia w radość, której nikt nam odebrać nie zdoła. Jest nią życie wieczne w domu naszego Ojca w niebie.

 

  1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna w naszej parafii praktykę duszpasterską diakon Piotr Ryndak, alumn VI roku naszego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Praktyka potrwa do 18 kwietnia br. Taka praktyka jest ostatnim etapem w przygotowaniu do święceń i posługi kapłańskiej. Otoczmy naszego diakona modlitwą i życzliwością.

 

  1. Rozpoczynamy dziś cykl niedzielnych nabożeństw zwanych Gorzkie Żale. Zapraszamy we wszystkie niedziele wielkopostne o godz. 17.00 na wspólne rozważnie Męki Pańskiej.
  • Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Dorosłych zapraszamy w piątki Wielkiego Postu na godz. 17.00, a młodzież na godz. 20.00.  W tym nabożeństwie biorą udział kandydaci do sakramentu bierzmowania, czyli uczniowie klas VII i VIII. Droga Krzyżowa dla dzieci w soboty o godz. 10.00. 

 

  1. W poniedziałek przypada liturgiczne święto Katedry św. Piotra, Apostoła. W bazylice św. Piotra w Rzymie za głównym ołtarzem jest tron (katedra), na którym miał zasiadać św. Piotr. Ta właśnie katedra stała się symbolem władzy zwierzchniej św. Piotra i jego następców w Kościele. Święto jest okazją do modlitwy za następcę św. Piotra i przypomina, że Stolica Piotrowa jest podstawą jedności Kościoła.

 

  1. Przyszła niedziela będzie dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Naszą modlitwą otoczymy dzieło misyjne Kościoła. Zbiórka do puszek będzie na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.

 

  1. W trosce o zdrowie mieszkańców naszego Osiedla apelujemy o przeciwdziałanie smogowi. Badania powietrza wykazują, ze przeciętny mieszkaniec Dębicy (w tym dzieci) w niektóre dni w sezonie grzewczym oddycha powietrzem gorszym niż w Chinach. W sezonie zimowym stężenie rakotwórczych pyłów docierających do płuc i krwi wynosi prawie 800% , co odpowiada 10 wypalanym papierosom dziennie. Dbajmy o nasze zdrowie!

 

  1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy pierwszą naukę rekolekcyjną znanego oazowiczom ks. Franciszka Blachnickiego.  W tygodniku „Niedziela” znajdziemy artykuł o tym, dlaczego papież Franciszek   ustanowił Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych oraz wnikliwą recenzję filmu „Oczy diabła”. Jest też nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, które zostały przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Dziękujemy także za wpłaty na konto. Dzisiejsza składka jest wsparciem Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, w którym do kapłaństwa przygotowują się trzej nasi alumni.