1. Każda niedziela to szczególna okazja do wyznania wiary we wszechmogącego Boga, który rządzi niebem i ziemią. To On jest naszą siłą i tylko On może obdarzyć nas prawdziwym pokojem. Jako Jego dzieci jesteśmy powołani do świętości, z ufnością więc powierzmy Mu swoje życie.

 

  1. Dziś obchodzi Imieniny Ks. Mariusz Wójtowicz. Czcigodnemu Solenizantowi składamy serdeczne życzenia imieninowe: zdrowia, wszelkich łask i błogosławieństwa od Boga w pracy duszpasterskiej i katechetycznej.

 

  1. Zapraszamy dziś bardzo gorąco wszystkich Parafian na wieczór kolęd, który odbędzie się w naszym kościele o godz. 16.30. Poprowadzi go chór naszej parafii wraz z młodzieżą.

 

  1. Jeszcze tym tygodniu, ze względu na czas ferii i wizyty duszpasterskiej, kancelaria parafialna będzie otwarta od wtorku do piątku w godzinach 8.00 – 9.00. Przepraszamy za zmianę.

 

  1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kościół Katolicki zachowuje mocno w sercu modlitwę swego Założyciela zanoszoną do Ojca w przeddzień męki, aby wszyscy byli jedno i dlatego gorliwie wzywa wiernych, aby wytrwale modlili się o jedność chrześcijan.

 

  1. We wtorek przypada Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Z wielką wdzięcznością obejmijmy ich wszystkich naszymi modlitwami, zarówno żyjących, jak i tych, którzy już od nas odeszli do wieczności. Zapraszamy w tych dniach na Msze św. wieczorne, aby wspólnie modlić się za naszych Seniorów.

 

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– wtorek: wspomnienie św. Agnieszki, Dziewicy i męczennicy,

– piątek: wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i doktora Kościoła,

– sobota: święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. W tym dniu przypada 6 roczn. świeceń biskupich Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego. Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 

  1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły o tym, skąd się bierze pokój serca, dlaczego warto poświęcić czas na adorację Najświętszego sakramentu, a także przepis na doskonały domowy chleb. Jest także „Mały Gość” z dodatkiem na ferie i plakatem z Dawidem Kubackim.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

 

  1. W ubiegłym tygodniu odeszła do Domu Pana śp. Danuta Witkowska z Zawierzbia. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie”.