19 I 2020 r. o 16.30 w Naszej parafii miał miejsce recital kolędowy w wykonaniu nowo powstałego Chóru Parafialnego, liczącego ponad 30 osób. Chór powstał przy aprobacie Księdza Proboszcza Andrzeja Surowca oraz dzięki zaangażowaniu pana organisty Pawła Podrazy i neoprezbitera pracującego w naszej parafii, Księdza Piotra Turka. To „najmłodsze dziecko parafii” – tak o chórze wyraża się Nasz Ksiądz Proboszcz – swój chrzest przeżyło w Boże Narodzenie podczas Mszy Świętej o 11.30. Pozytywny odbiór chóru wśród parafian oraz bogaty repertuar kolędowy zrodził myśl o wspólnym kolędowaniu w Naszej parafialnej świątyni.

Medytacje nad kolędami i tajemnicą Bożego Narodzenia przygotował ks. Piotr przy konsultacji merytorycznej z Księdzem Prałatem Stanisławem Garnczarskim – profesorem muzyki kościelnej w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Natomiast odczytanie tych refleksji przypadło w udziale naszej parafialnej Grupie Młodzieżowej „Krzyżacy”. Jej starsi członkowie chętnie podjęli się tego zadania, pomimo trwającej dla nich w toku studiów sesji egzaminacyjnej. Nagłośnieniem i oświetleniem zajął się Nasz parafianin, pan Jakub Żmuda, we współpracy z diakonem Kamilem Szęszołem. Liczna obecność parafian oraz rodzinna atmosfera, jaka towarzyszyła wspólnemu kolędowaniu, to największa nagroda jaką cieszyła się wspólnota Chóru Parafialnego. Ksiądz Proboszcz przyznaje, że nie spodziewał się tak dobrych rezultatów, biorąc pod uwagę tak krótki staż istnienia chóru i cieszy się potencjałem chórzystów, gdyż jak mówi: „ten potencjał drzemie nie tylko w chórze, lecz w całej parafii”.

Wkrótce, bo 15.02.2020 r., Nasz chór można usłyszeć podczas Mszy Świętej o godz. 16.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Leszka Leszkiewicza w parafii Pustków-Osiedle na wielkim wydarzeniu diecezjalnym adresowanym szczególnie do młodzieży pod hasłem „Walentynka dla Jezusa”. Serdecznie zapraszamy!

Tarnowski „Gość Niedzielny” również relacjonował recital kolędowy w Naszej parafii. Sprawdź.

Fotorelacja dostępna także na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”. Sprawdź.

Wideorelacja opublikowana przez portal „Debica.tv”. Sprawdź.

Dla zainteresowanych dołączamy również scenariusz i medytacje recitalu.

Program recitalu kolęd – chór i młodzież

xpt