1. „Oto wasz Bóg…On sam przychodzi, aby was zbawić”. Słowa proroka Izajasza są pociechą w czasie przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego. Potrzebujemy radości i potrzebujemy też zbawienia. Dlatego w niedzielę GAUDETE prośmy Boga, aby pomógł nam przygotować nasze serca na spotkanie z Nim w trakcie Eucharystii i w czasie bliskich już Świąt.
  Składka dzisiaj na tacę przeznaczona jest na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. 
 1. Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, a w piątek rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus, która bezpośrednio przygotuje nas na coraz bliższe Święta Bożego Narodzenia.
 1. We wtorek przypada dzień modlitw za ofiary stanu wojennego. W tym dniu – z racji trzynastego dnia miesiąca – zapraszamy o godz. 17.15 na różaniec fatimski, połączony z rozważaniami o tematyce fatimskiej. Różaniec poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej, a po nim Msza św. roratnia.
 1. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św., będzie specjalne błogosławieństwo figur Dzieciątka Jezus, żłóbków i szopek, a także matek oczekujących potomstwa.
 1. Zapraszamy do udziału we Mszach świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny sprawowanych codziennie o godz. 18.00. Jest to nasze przygotowanie duchowe do przeżycia pamiątki przyjścia Boga na świat. Przed Mszą św. zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
 1. Przypominamy, że na stoliku obok ołtarza Zmartwychwstania są poświęcone wigilijne opłatki, które można zabrać wychodząc z kościoła. Opłatki można wziąć z kościoła także w tygodniu, a ofiarę wrzucić do skrzynki.
  Dziś Panie z Caritas rozprowadzają w ramach akcji „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciomświece wigilijne. Cena świec  – 9 zł., a ofiary ponad tę kwotę są naszym wsparciem dla ubogich dzieci. W naszym kościele, przy chrzcielnicy wystawiony będzie kosz, do którego można wkładać artykuły spożywcze i środki czystości. Z produktów tych zostaną przygotowane świąteczne paczki dla najuboższych.
  Dziewczynki z DSM-u zapraszają dzisiaj na mini kiermasz przedświąteczny. Można nabyć ozdoby świąteczne i domowe ciasto.
  Nasza młodzież przygotowała sianko na stół wigilijny, które jest na stoliku za ławkami. Dowolna ofiara będzie wsparciem działalności Młodzieżowej Grupy Apostolskiej.
 1. Tarnowski Wolontariat Misyjny, w sobotę – 17 grudnia, w godz. 8.00-15.30, organizuje na rynku dębickim kiermasz bożonarodzeniowy, którego dochód będzie przeznaczony na pomoc dzieciom z parafii Bożego Miłosierdzia we Lwowie. Po kiermaszu spotkanie wolontariatu w naszym domu parafialnym o g. 16.00. „Promyczki Miłosierdzia” z Lwowa będą z nami modlić się i śpiewać w przyszłą niedzielę o g. 11.30.
 1. Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią, po Świętach rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”. Prosimy mieszkańców nowo wybudowanych bloków przy ulicy Akademickiej, Ratuszowej i Piłsudskiego 24, którzy chcą przyjąć kapłana o zgłoszenie tego osobiście lub telefonicznie do Świąt.
 1. Adwentowy Dzień Skupienia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka odbędzie się Parafii św. Jadwigi w Dębicy w najbliższą sobotę 17 grudnia w godz. od 13.00 do 17.00. Prowadził je będzie Ks. Zbigniew Guzy, diecezjalny duszpasterz Apostolstwa Trzeźwości. Szczegóły na stronie Parafii Św. Jadwigi.
 1. Adwentowy Dzień Skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych, odbędzie się w katedrze tarnowskiej w sobotę 17 grudnia. Początek o godz. 15.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy ważny wywiad o zdecydowanych działaniach kard. Wojtyły w walce z pedofilią duchownych. W tygodniku „Niedziela” mamy porady jak nauczyć się słuchać w związku, aby się wzajemnie rozumieć i mieć dobre relacje.
  Są także adwentowe miesięczniki dla dzieci. Prosimy o zainteresowanie.
  Polecamy także Kalendarz Działkowicza. Obok właściwego kalendarza zawiera on wiele ciekawych informacji odnoszących się do tradycji, zwyczajów i naszej historii. Zachęcamy też do nabycia kalendarza z pięknymi wieńcami żniwnymi, a także kalendarze w formie książkowej z komentarzami do Ewangelii i poradami na każdy dzień roku.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i do puszek przeznaczone na  Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Równie  serdecznie dziękujemy za wpłaty na konto.