1. Czwarta – ostatnia już niedziela tegorocznego Adwentu. Prorok Izajasz mówi dziś o obietnicy: „Oto Panna pocznie i porodzi Syna i nazwie Go imieniem Emmanuel”, która została już zrealizowana. Bóg zamieszkał miedzy nami, a my kolejny raz zbliżamy się do świętowania tej tajemnicy. Wzbudźmy sobie szczere pragnienie spotkania z Chrystusem, aby Jego łaska i pokój przemieniały nasze życie.
  Dzisiaj, po każdej  Mszy św. specjalne błogosławieństwo figur Dzieciątka Jezus, żłóbków i szopek, a także matek oczekujących potomstwa.
 1. Zapraszamy do udziału w ostatnich już Mszach świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny. W sobotę – w Wigilię – Msza św. roratnia będzie o godz. 6.30.
 1. Zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 1. Spowiedź przedświąteczna w naszym kościele będzie we wtorek od godz. 8.30 do 12.00, z półgodzinną przerwą o godz. 10.00 i po południu od godz. 14.30 do 18.00 z półgodzinną przerwą o godz. 16.00. Prosimy, aby nie odkładać sakramentu pokuty na ostatnie dni.
 1. Do chorych z świąteczną posługą sakramentalną udamy się: Ks. Proboszcz, Ks. Mariusz i Ks. Maciej w czwartek od godz. 13.30. Ks. Szczepan po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Chorych prosimy zgłaszać do środy.
 1. Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim którzy wsparli darami i ofiarami przygotowanie świątecznych paczek dla ubogich. Wydawanie paczek będzie w środę od godz.16.00. Po odbiór paczek zapraszamy wyłącznie osoby dorosłe!
 1. Dziewczynki z Dziewczęcej Służby Maryjnej gorąco dziękują za udział w kiermaszach przedświątecznych. Zebrano kwotę 3 822,70 zł, która w całości została przeznaczona na wyposażenie sali spotkań DSM-u.
 1. Przypominamy, że na stoliku obok ołtarza Zmartwychwstania są poświęcone wigilijne opłatki, które można zabrać wychodząc z kościoła. Opłatki można wziąć z kościoła każdego dnia – także w dzień Wigilii.
  Panie z Caritas rozprowadzają dziś w ramach akcji „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciomświece wigilijne. Cena świec 9 zł., a ofiary ponad tę kwotę są naszym wsparciem dla ubogich dzieci. Świece będą także w tygodniu na stoliku za ławkami.
  Dzisiaj i w ostatnie dni adwentowe z kościoła można zabrać przygotowane przez młodzież sianko na wigilijny stół. Dobrowolne ofiary są wsparciem działalności Grupy Młodzieżowej.
 1. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Zatroszczmy się o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej w naszych domach. Niech te szczególne chwile będą przeniknięte wspólną modlitwą, fragmentem Ewangelii św. Łukasza o narodzinach Jezusa, łamaniem się opłatkiem i wspólnym śpiewem kolęd. Niech ten czas będzie przepełniony miłością, życzliwością i dobrocią.
  Zapraszamy do naszej świątyni w noc Bożego Narodzenia na Pasterkę o godz. 24.00. Bądźmy wierni tradycji naszych przodków i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Zbawiciela. Podczas Pasterki będzie składka na Fundusz Ochrony Życia.
 1. Przyszła niedziela to Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Ponieważ nie ma zgłoszonych chrztów, nie będzie Mszy św. chrzcielnej o godz. 12.30.
  W Boże Narodzenie na Mszy św. o godz.11.30 nasi chórzyści ubogacą liturgię pięknym śpiewem kolęd.
 1. W drugi dzień Świąt – 26 grudnia, podczas Mszy św. o godz. 11.30 będzie uroczyste rozesłanie Kolędników Misyjnych, którzy z Dobrą Nowiną zawitają do naszych mieszkań i domów. Mali kolędnicy wraz z opiekunami odwiedzą nas 27 i 28 grudnia od godz. 9.00. W tym roku naszymi ofiarami wspieramy dzieci z Papui i Nowej Gwinei.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy dodatek z „Modlitwą przed wieczerzą wigilijną”, a tygodniku „Niedziela” śpiewnik kolędowy z opisem obrzędów wieczerzy wigilijnej.
  W „Małym Gościu” jest dla dzieci instrukcja samodzielnego złożenia aniołka.
  Polecamy także Kalendarz Działkowicza, zachęcamy też do nabycia kalendarza z wieńcami żniwnymi, a także bardzo ciekawego kalendarza w formie książkowej z komentarzami do Ewangelii, przepisami kulinarnymi i poradami na każdy dzień roku.
  Zachęcamy także do nabycia śpiewnika z kolędami i dwoma płytami CD.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Równie serdecznie dziękujemy za wpłaty na konto i  za okazywaną życzliwość i dobro.