1. Przeżywamy kolejną, już trzecią niedzielę Adwentu – zwaną niedzielą Gaudeteto znaczy „radujcie się”. Słowo Boże wzywa nas do czuwania i do radości, albowiem sam Bóg przychodzi, aby nas zbawić. Radość to wyjątkowo ważna postawa człowieka wierzącego. Czekamy na Tego, który przyniesie nam zbawienie. Radujmy się więc, bo Pan jest blisko!

 

 1. Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie Rodzin, a jutro – w poniedziałek rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus.

 

 1. Wszystkich naszych chórzystów zapraszamy dziś po Mszy św. wieczornej na próbę śpiewu.

 

 1. Zapraszamy do udziału we Mszach świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny sprawowanych codziennie o godz. 18.00. Jest to wyraz naszego przygotowania duchowego do przeżycia pamiątki przyjścia Boga na świat. Przed Mszą św. zapraszamy także
  na wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

 

 1. Spowiedź przedświąteczna w naszym kościele będzie w czwartek o godz. 8.30 do 12.00, z półgodzinną przerwą o godz. 10.00 i po południu od godz. 14.00 do 18.00 z półgodzinną przerwą o godz. 16.00. Prosimy, aby nie odkładać sakramentu pokuty na ostatnie dni.

 

 1. W piątek (Ks. Proboszcz i Ks. Szczepan) i w sobotę (Ks. Mariusz i Ks. Piotr) udamy się do chorych z świąteczną posługą sakramentalną. Chorych prosimy zgłaszać do środy.

 

 1. W piątek po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego, a na godz. 19.00 zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania z klas VIII: C, D i SMS.

 

 1. W sobotę w parafii Pustków Osiedle o godz. 19.00 będzie spotkanie młodzieży, która zapisała się na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé we Wrocławiu.

 

 1. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 będzie przyjęcie naszych aspirantów do grona ministrantów. Zapraszamy Rodziny chłopców.

 

 1. Trwa coroczna akcja „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Dziś obok domu parafialnego młodzież oferuje świece wigilijne. Cena świec to 5 zł. Ofiary ponad tę kwotę są naszym wsparciem dla ubogich dzieci. W naszym kościele wystawiony jest kosz, do którego można wkładać artykuły spożywcze i środki czystości. Z produktów tych zostaną przygotowane świąteczne paczki dla najuboższych. Młodzież i Koło Misyjne oferuje dziś także własnoręcznie wykonane stroiki świąteczne. Wykonanie stroika to kwota 10 zł. Ofiary ponad to będą przeznaczone na rozwój grupy młodzieżowej.

 

 1. Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim którzy wsparli darami i ofiarami przygotowanie świątecznych paczek dla ubogich. Wydawanie paczek będzie w piątek od godz.16.00. Po odbiór paczek zapraszamy wyłącznie osoby dorosłe!

 

 1. W obecnym roku kalendarzowym wiele par małżeńskich przeżywa Jubileusze małżeńskie złote i srebrne (50-lecie i 25-lecie). Zapraszamy jubilatów do wspólnego świętowania w Niedzielę Świętej Rodziny – 29 grudnia. Prosimy o zgłaszanie jubilatów w kancelarii.

 

 1. Panowie: Kościelny i Organista serdecznie dziękują za przyjęcie podczas wizyty z opłatkami. W intencji wszystkich przyjmujących zostały przez obydwu Panów zamówione cztery Msze św., które będą odprawione w Święta i po Nowym Roku.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na remont konkatedry w Kijowie. Diakon Jacek zebrał 10 252 zł. To wspaniały dar serca!!!

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły o tym jak rodziło się kapłańskie powołanie papieża Franciszka oraz jak kardynał Krajewski zamienił rzymski pałac w dom dla ubogich. W tygodniku „Niedziela” jako dodatek jest poradnik leków ziołowych, polecamy artykuł „Adwent dla optymistów” i „Polski Titanic” o dumie polskiej floty – MS „Piłsudski”.

 

16.  Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Równie  serdecznie dziękujemy za wpłaty na konto.