1. Ostatnia już niedziela Adwentu. Tak blisko dzień Wigilii, a po niej kolejne świąteczne dni Narodzenia Pańskiego. Boże Narodzenie to wielki znak Miłości w Bożej dziecinie dla każdego z nas. Czy jesteśmy do tegorocznego świętowania przygotowani?

 

  1. Zapraszamy do udziału w ostatnich już Mszach świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny. We wtorek – Wigilię – Msza św. roratnia będzie o godz. 6.00.

 

  1. We wtorek przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Zatroszczmy się o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej w naszych domach. Niech te szczególne chwile będą przeniknięte wspólną modlitwą, fragmentem Ewangelii św. Łukasza o narodzinach Jezusa, łamaniem się opłatkiem i wspólnym śpiewem kolęd. Niech ten czas będzie przepełniony miłością, życzliwością i dobrocią. O północy zapraszamy do naszej świątyni na Pasterkę. Bądźmy wierni tradycji naszych przodków i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Zbawiciela. Podczas Pasterki będzie składka na Fundusz Ochrony Życia.

 

  1. Msze święte w Uroczystość Narodzenia Pańskiego i w drugi dzień Świąt – święto św. Szczepana, będą jak w każdą niedzielę. Rozesłanie kolędników misyjnych będzie w drugi dzień Świąt o godz. 11.30. Mali Kolędnicy odwiedzą nasze domy 27 i 28 grudnia w godzinach od 10.00 do 15.00. Prosimy o życzliwe przyjęcie naszych małych misjonarzy

 

  1. W przyszłą niedzielę – w Uroczystość Świętej Rodziny na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy małżonków, którzy w tym roku obchodzili jubileusz 25 i 50-lecia małżeństwa. Będziemy wspólnie dziękować Bogu za przeżyte w sakramentalnym związku lata i prosić o zdrowie i błogosławieństwo na dalsze życie.

 

  1. Przychodzący Zbawiciel niech szczodrze błogosławi solenizantom i jubilatom tego świątecznego tygodnia, a wśród nich szczególnie Ks. Szczepanowi Wierzbickiemu, który w drugi dzień Świąt obchodzi imieniny.

 

  1. Dzisiaj w przedsionku kościoła można zabrać przygotowane przez naszą młodzież sianko na wigilijny stół. Dobrowolne ofiary zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu na spotkanie młodych Taizé.

 

  1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” świąteczno-noworocznym polecamy dwa dodatki: scenariusz rodzinnej modlitwy przed wieczerzą wigilijną oraz list papieża Franciszka wyjaśniający symbolikę żłóbka.  W świątecznej „Niedzieli” także mamy atrakcyjne dodatki: płytę Golec u’Orkiestry, śpiewnik kolęd i kalendarz na przyszły rok.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę.

 

  1.   W ubiegłym tygodniu odeszli do Domu Pana śp. Kazimiera Majka z ul. Krasińskiego i śp. Hieronim Strojek z ul. Osiedlowej.  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie”.