1. „Ogromnie się weselę w Panu, dusza moja raduje się w Bogu moim…”. Słowa proroka Izajasza są pociechą w czasie przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego. Potrzebujemy radości i potrzebujemy też zbawienia. Dlatego w niedzielę GAUDETE prośmy Boga, aby pomógł nam przygotować nasze serca na spotkanie z Nim w trakcie Eucharystii i w czasie bliskich już Świąt.
  Dziś, po każdej Mszy św., będzie specjalne błogosławieństwo figur Dzieciątka Jezus, żłóbków i szopek, a także matek oczekujących potomstwa.
 1. Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, a w wczoraj rozpoczęliśmy nowennę do Dzieciątka Jezus, która bezpośrednio przygotuje nas na bliskie już Święta Bożego Narodzenia. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek, która jest naszą pomocą katolikom na Wschodzie.
 1. Jutro (poniedziałek), w godzinach 14.00 – 17.00, będzie w naszej Parafii Wigilia dla osób samotnych, starszych i tych, które wspieramy świątecznymi paczkami. Serdecznie zapraszamy. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli to wydarzenie.
 1. Spowiedź przedświąteczna w naszym kościele będzie w środę od godz. 10.00 do 12.00,  i po południu od godz. 14.30 do 18.00 z półgodzinną przerwą o godz. 16.00. Prosimy, aby nie odkładać sakramentu pokuty i pojednania na ostatnie dni.
 1. Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim którzy wsparli darami i ofiarami przygotowanie świątecznych paczek dla ubogich. Wydawanie paczek będzie w środę od godz.16.00. Po odbiór paczek zapraszamy wyłącznie osoby dorosłe!
 1. Do chorych z świąteczną posługą sakramentalną udamy się: Ks. Proboszcz we wtorek od godz. 9.00, Ks. Maciej we wtorek od godz. 14.00, Ks. Mariusz w piątek od godz. 11.30, Ks. Szczepan w sobotę od 13.30.
 1. W przyszłą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte według porządku niedzielnego, ale nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 18.00. Zatroszczmy się o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej w naszych domach. Niech te szczególne chwile będą przeniknięte wspólną modlitwą, fragmentem Ewangelii św. Łukasza o narodzinach Jezusa, łamaniem się opłatkiem i wspólnym śpiewem kolęd. Niech ten czas będzie przepełniony miłością, życzliwością i dobrocią.
  Zapraszamy do naszej świątyni w noc Bożego Narodzenia na Pasterkę o godz. 24.00. Bądźmy wierni tradycji naszych przodków i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Zbawiciela. Podczas Pasterki będzie składka na Fundusz Ochrony Życia.
 1. Przypominamy, że na stoliku obok ołtarza Zmartwychwstania są poświęcone wigilijne opłatki, które można zabrać wychodząc z kościoła. Opłatki można wziąć z kościoła każdego dnia – także w dzień Wigilii.Panie z Caritas rozprowadzają dziś w ramach akcji „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciomświece wigilijne. Cena świec 9 i 24 zł., a ofiary ponad tę kwotę są naszym wsparciem dla ubogich dzieci. Świece będą także w tygodniu na stoliku za ławkami.
  Dzisiaj i w ostatnie dni adwentowe z kościoła można zabrać przygotowane sianko na wigilijny stół.
 1. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc w sprzątaniu i dekoracji naszego kościoła na Święta zapraszamy w sobotę o godz. 8.00.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy bardzo przydatny dodatek „Czekając na Nowonarodzonego”, w którym znajdziemy krótkie medytacje i modlitwy przed wigilijną wieczerza. W tygodniku „Niedziela” także  mamy dodatek „Narodził się Jezus Chrystus” a nim obrzędy wigilii, kolędy i pastorałki.
  Są także adwentowe miesięczniki dla dzieci. Prosimy o zainteresowanie.
  Siostry Służebniczki wydały książkę z przepisami na Wigilię. Można ja nabyć w zakrystii lub na furcie u Sióstr przy ul. Krakowskiej.
  W zakrystii polecamy także Kalendarz Działkowicza. Obok właściwego kalendarza zawiera on wiele ciekawych informacji odnoszących się do tradycji, zwyczajów i naszej historii. 
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Równie serdecznie dziękujemy za wpłaty na konto i  za okazywaną życzliwość i dobro.