1. „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego”. Słowa Jan Chrzciciela są stanowcze i wskazują na konieczność nawrócenia. Prorok zapowiada przyjście Chrystusa, które jest pewne, nieznany jest jedynie jego czas. Módlmy się dziś o dar wewnętrznej przemiany, abyśmy odnowieni w naszym myśleniu i działaniu, z radością dążyli do spotkania z przychodzącym Bogiem.     Składka dzisiaj na tacę przeznaczona jest na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tej akcji jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek, która będzie naszą pomocą katolikom na Wschodzie.
 1. Chór parafialny i orkiestra parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy zapraszają dziś o godz. 16.00 na koncert „Umocnieni miłosierdziem”. Koncert będzie w górnym kościele.
 1. W środę przypada dzień modlitw za ofiary stanu wojennego. W tym dniu – z racji trzynastego dnia miesiąca – zapraszamy po Mszy św. roratniej na różaniec fatimski, z rozważaniami o tematyce fatimskiej. Różaniec poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej.
 1. W sobotę (16 grudnia) rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus, która bezpośrednio przygotuje nas na bliskie już Święta Bożego Narodzenia.
 1. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 11.30, będzie uroczyste przyjęcie do Dziewczęcej Służby Maryjnej, dziewczynek, które od kilku miesięcy przygotowywały się do tego wydarzenia. Zapraszamy rodziców i bliskich dziewczynek i prosimy o modlitwę za nie.
 1. Także w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św., będzie specjalne błogosławieństwo figur Dzieciątka Jezus, żłóbków i szopek, a także matek oczekujących potomstwa.
 1. Zachęcamy do udziału we Mszach świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny sprawowanych codziennie o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami. Przed Mszą św. śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny
 1. Informujemy, że w dniu 18 grudnia (poniedziałek), w godzinach 14.00 – 17.00, będzie w naszej Parafii Wigilia dla osób samotnych, starszych i tych, które wspieramy świątecznymi paczkami. Prosimy, aby dzisiaj, wychodząc z kościoła, zabrać przygotowane zaproszenia, umieszczone na stolikach za ławkami. Prosimy również o pomoc zaproszonym osobom, w przekazaniu nam informacji zwrotnej o ich udziale w Wigilii, do środy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii albo telefonicznie  na numer naszej Parafii (14 – 681 42 80). Prosimy o podanie imienia i nazwiska osoby oraz zgłoszenie, gdyby potrzebny był transport.
  Osoby chcące wesprzeć inicjatywę wypiekami, owocami lub finansowo zapraszamy do współpracy. Dary będzie można składać w kancelarii, w godzinach otwarcia lub w zakrystii po każdej Mszy świętej. Serdecznie dziękujemy za każdy dar serca.
 1. Przypominamy, że na stoliku obok ołtarza Zmartwychwstania są poświęcone opłatki, którymi będziemy się łamać składając sobie życzenia w wieczór wigilijny. Prosimy,
  aby je zabrać wychodząc z kościoła. Ofiary składane przy tej okazji do skrzynki, są wyrazem naszej wdzięczności za posługę Pana Kościelnego i Organisty w naszej. Prosimy też, aby nie kupować opłatków w sklepach, ale wziąć z kościoła te poświęcone.
 1. Zachęcamy do włączenia się w coroczną akcję „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Dziś panie z Caritas rozprowadzają świece wigilijne. Cena małych świec – 9 zł., dużych – 24 zł., a ofiary ponad tę kwotę są naszym wsparciem dla ubogich dzieci.
  W sklepach na terenie naszej Parafii zostały wystawione kosze Caritas, do których można wkładać artykuły spożywcze i środki czystości. Zostaną one wykorzystane do przygotowania świątecznych paczek dla ubogich. Kosz będzie też w naszym kościele.
 1. Do chorych z świąteczną posługą sakramentalną udamy się w ostatnim tygodniu Adwentu. Chorych prosimy zgłaszać w tym tygodniu w zakrystii lub kancelarii.
 1. Ognisko Misyjne wraz z Opiekunami zaprasza na minikiermasz własnoręcznie wykonanych, pięknych ozdób choinkowych i świątecznych, również takich, które można przyozdobić według własnego pomysłu. Dekoracje i cena za nie, są na stoliku za ławkami.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy wywiad z nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce oraz opowieść o bazylice św. Jana na Lateranie. W tygodniku „Niedziela” możemy przeczytać o jubileuszu 70-lecia apelu jasnogórskiego oraz jak rozmawiać o myślach samobójczych z dziećmi i nastolatkami?
  Dla dzieci polecamy „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczek dobra”.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto parafialne
  i za wszelkie dobro, jakiego doświadczamy.