1. „Dzieci, czy macie co na posiłek?” – pyta Zmartwychwstały Chrystus nas Jeziorem Galilejskim. Czuły sposób, w jaki zwraca się do uczniów, jest wstępem do obfitego połowu ryb. W ewangelicznej scenie ujawniają się Boża hojność , a także wezwanie do wiary i misji. Prośmy o dar zażyłości z Chrystusem Zmartwychwstałym i gotowość do wprowadzania Jego słów w życie.

 

 1. Trzecia niedziela wielkanocna obchodzona jest w Polsce jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jako chrześcijanie na słowie Bożym mamy budować nasze życie i umacniać naszą wiarę. Wykorzystajmy ten czas, aby częściej sięgać po Pismo św. i rozważać słowo Boże.
 • Dzisiaj po Mszach świętych młodzież „Dębiccy Patrioci” będą rozdawać chorągiewki    dla dzieci oraz flagi. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na działalność młodzieży.

 

 1. Jutro Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, ustanowiony przez Sejm w 2004 r.. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. To także Dzień Polonii i Polaków za granicą.

 

 1. We wtorek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00 i 9.00 i po południu o 16.00 i 18.00, aby wspólnie czcić Królową naszego Narodu.
 • W Święto Narodowe 3 Maja o godz. 10.30 uroczystości na rynku, a po nich Msza św. w intencji Ojczyzny na Placu Solidarności. Po jej zakończeniu złożenie wiązanek kwiatów pod Figurą Matki Bożej na Placu Gryfitów. Wieczorem o godz. 18.00 w DK Mors wręczenie tytułu „Zasłużony dla Powiatu Dębickiego” i premiera musicalu „Dźwięki muzyki” w wykonaniu dębiczan i nie tylko, pod dyrekcją Pawła Adamka.

 

 1. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek spowiedź od godz. 17.00. O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe, w czasie którego modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I-wszy Piątek dodatkowa Msza św. o godz. 7.00, a spowiedź od godz. 16.00. Z racji spowiedzi kancelaria w piątek będzie nieczynna.  Do chorych z posługą udamy się: Ks. Piotr we wtorek od godz. 10.00, Ks. Mariusz we wtorek od godz. 11.00, Ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.30, Ks. Szczepan w sobotę od g. 12.00.
 • W pierwszą sobotę miesiąca, ze względu na spowiedź dzieci i przygotowanie kościoła do I-wszej Komunii św., zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od g. 15.00,   a na wspólną modlitwę o godz. 16.30 zapraszają członkowie Rycerstwa Niepokalanej.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
 • poniedziałek: wspomnienie św. Atanazego bpa i dok. Kościoła,        
 • wtorek: uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski,
 • środa: wspomnienie św. Floriana męczennika,
 • piątek: święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga
i opieki świętych patronów.

  

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 i 14.00 dzieci klas III Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły WELDON przystąpią do I-wszej Komunii świętej. Spowiedź dla dzieci i rodziców będzie w sobotę od godz. 8.00 według ustalonego porządku. Pozostałych prosimy, aby korzystali ze spowiedzi w inne dni tygodnia w czasie Mszy świętych.
 • W związku z uroczystością I-wszej Komunii intencja przyjęta w niedzielę na godz. 11.30 zostanie odprawiona o godz. 10.00. Prosimy Parafian i gości, aby  Mszę świętą o g. 11.30 pozostawić dla dzieci komunijnych i ich rodzin.

 

 1. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Modlitwą otoczymy zwłaszcza nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, naszych alumnów Mateusza i Wojciecha oraz sprawę nowych powołań do służby Bogu.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17.30. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Zachęcamy także do rodzinnej i prywatnej modlitwy Litanią Loretańską, a także do śpiewania „majówek” przy figurach i krzyżach.

 

 1. Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach w sobotę – 14 maja. Wyjazd o godz. 7.00 z Placu Solidarności. Zapisy i szczegóły wyjazdu u P. Julii Skrzyneckiej, tel. 510-556-107.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” znajdują się na stoliku za ławkami. W „Gościu Niedzielnym” polecamy  artykuł o nabożeństwie majowym – kto je wymyślił i dlaczego jest właśnie w maju, a w tygodniku „Niedziela”  artykuł o tym, jak modlić się z dziećmi?
 • Dla najmłodszych polecamy „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczek dobra”.

 

 1. W piątek odszedł do Domu Pana śp. Jan Kutrzeba z ul. Kosynierów, którego pogrzeb będzie we wtorek. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie”.