1. Ewangelia dzisiejszej niedzieli stawia przed naszymi oczami Chrystusa – Dobrego Pasterza, który zapewnia opiekę tym wszystkim, którzy Mu zaufali. „Moje owce nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej reki”. Wsłuchani w słowa Jezusa prośmy o umocnienie naszej wiary i dar przylgnięcia do Boga całym naszym życiem.

 

 1. Dzień dzisiejszy obchodzimy jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele,  który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania. Modlitwą otaczamy nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie i naszych alumnów Mateusza, i Wojciecha  oraz sprawę nowych powołań do służby Bogu w kapłaństwie i życiu zakonnym.

 

 1. Dzisiaj na Mszach św. o godz. 11.30 i 14.00 dzieci klas III Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły WELDON przystąpią do I-wszej Komunii świętej. Dzieci komunijne i ich rodziców zapraszamy na „Biały Tydzień” codziennie o godz. 17.30.

 

 1. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII zapraszamy do kościoła na spotkanie w środę -11 maja po Mszy św. o godz. 18.00 Obecność obowiązkowa!

 

 1. W piątek, w 13-ty dzień miesiąca maja, zapraszamy o godz. 20.00 na różaniec fatimski Rozpoczniemy uroczyście tegoroczne nabożeństwa fatimskie połączone z procesją wokół kościoła. Prosimy Rycerstwo Niepokalanej o przystrojenie i niesienie w procesji Figury Fatimskiej. Prosimy też o przyniesienie lampionów.

 

 1. W sobotę – 14 maja, organizowana jest pielgrzymka dzieci I-wszo Komunijnych do Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie. Wyjazd o godz. 7.15.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

– poniedziałek: uroczystość św. Stanisława bpa i męcz., głównego patrona Polski i diecezji.

– sobota: święto św. Macieja Apostoła.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga
i opieki świętych patronów.

 

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30, rocznica I-wszej Komunii świętej, dla dzieci klas IV Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły WELDON. Prosimy dzieci i rodziców, którzy nie byli do spowiedzi na pierwszy piątek, aby skorzystali przystąpili do sakramentu pokuty w czasie Mszy św. w tygodniu.

 

 1. Za tydzień – w niedzielę, kazania wygłosi nasz parafianin – Ks. Grzegorz Kubalica, misjonarz w Peru. Składka będzie naszym wsparciem dzieła misyjnego Ks. Grzegorza.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17.30. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Zachęcamy także do rodzinnej i prywatnej modlitwy Litanią Loretańską, a także do śpiewania „majówek” przy figurach i krzyżach.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” znajdują się na stoliku za ławkami. W „Gościu Niedzielnym” polecamy kolejną płytę z Biblią Audio, a na niej Dzieje Apostolskie i Listy Apostolskie (1). W tygodniku „Niedziela” w dodatku ABC Wiary mamy zagadnienie rozmowy z Bogiem i wyjaśnienie, czym jest grzech pierworodny.
 • Dla najmłodszych polecamy „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczek dobra”.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i w uroczystość Królowej Polski oraz za wpłaty na konto parafialne.