1. Dzisiejszy opis spotkania Jezusa z Samarytanką uczy nas podstawowej prawdy, że to Jezus jest źródłem wody tryskającym ku życiu wiecznemu. Prośmy – jak Samarytanka – i my naszego Zbawiciela o „wodę żywą”, którą jest Boska Miłość. Ta sama, która jednoczy Ojca, Syna i Ducha Świętego.

 

  1. „Apeluję do wiernych, aby w tych dniach pozostali w domach, korzystając z udzielonej dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej. Nieuczestniczenie w Mszy świętej niedzielnej w tych warunkach nie jest przejawem braku pobożności i wiary, lecz wyrazem troski o dobro wspólne i miłości Boga obecnego w drugim człowieku. Zachęcamy wiernych do korzystania z transmisji Mszy świętych  w telewizji, radiu i internecie oraz do przyjmowania Komunii świętej duchowej„. Te słowa padają w tych dniach z ust naszych pasterzy. Zastosujmy się do nich!!! Zostańmy w domu!!!   Od tego zależy los nas wszystkich!!!

 

  1. Dzisiaj i przez najbliższe niedziele Parafialny Oddział Caritas i nasza młodzież po Mszach świętych rozprowadzają baranki i paschaliki wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele charytatywne. Cena małego baranka wynosi 6 zł, a większego 10 zł. Paschaliki mniejsze są po 6 zł, a duże po 12 zł. Ofiary ponad tę kwotę są przeznaczone n pomoc najuboższy. Nasi najmłodsi parafianie  otrzymali „skarbonki wielkopostne ”Dar juniora dla seniora”. Przez Wielki Post gromadzą w nich drobne oszczędności i w Wielki Piątek przekażą je jako pomoc dla najbardziej potrzebujących.

 

  1. W czwartek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. To dzień Imienin budowniczego naszego kościoła i pierwszego proboszcza – Ks. Prał. Józefa Wątroby, naszego Pana Kościelnego i przewodniczącego Rady Parafialnej. Czcigodnym solenizantom życzymy dobrego zdrowia, wielu łask od Boga, opieki Najlepszej Matki – Maryi i orędownictwa wielkiego, świętego Patrona. Zapraszamy do modlitwy za naszych Solenizantów w czwartek w czasie Mszy św. wieczornej i w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.

 

  1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły o tym jak chronić się przed koronawirusem i o pokoleniu smartfona – czyli jacy są współcześni młodzi. W tygodniku „Niedziela” polecamy zwłaszcza artykuł „Tajemnica spowiedzi. Czy Bóg zawsze przebacza?” oraz „Duchowość po męsku” – o przebudzeniu mężczyzn w Kościele i tzw. męskiej duchowości. Polecamy też „Małego Gościa Niedzielnego”, w którym jest specjalny przyrząd powiększający litery.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, które zostały przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

 

UWAGA!

UWZGLĘDNIAJĄC DEKRET BISKUPA TARNOWSKIEGO INFORMUJEMY, ŻE NIE BĘDZIE W NIEDZIELĘ (15.03) NABOŻEŃSTWA GORZKICH ŻALI ORAZ W PIĄTEK NABOŻEŃSTW DROGI KRZYŻOWEJ. ZACHĘCAMY DO INDYWIDUALNEGO I RODZINNEGO ICH ODPRAWIANIA.

 

INFORMUJEMY, ŻE W DNIU JUTRZEJSZYM (15.03) BĘDĄ ODPRAWIONE DODATKOWE MSZE ŚWIĘTE:

O GODZ. 15.00 i 16.30