1. Dziś w Kościele obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego, którą papież Franciszek ustanowił przed trzema laty. Ma ona przyczyniać się „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma św.” Wierzymy, że Jezus Chrystus jest obecny w swoim słowie i chlebie eucharystycznym. Słuchajmy słowa Pana, aby mogło zamieszkać w nas z całym swym bogactwem.
 • Dzisiaj i przez cały tydzień za ławkami, i  przy wyjściach z kościoła umieszczone są koszyczki z karteczkami z cytatami z Pisma św. Wychodząc po Mszy św. można zabrać małą karteczkę i pomyśleć o czym Bóg do mnie mówi.  
 • Zapraszamy dziś wszystkich Parafian na wieczór kolęd, który dzisiaj odbędzie się w naszym kościele o godz. 18.00. Poprowadzi go chór naszej parafii wraz z młodzieżą.   W związku koncertem Msza św. wieczorna zostaje przesunięta na godz. 17.00.

 

 1. Środa – 26 stycznia to dzień islamu w Kościele Katolickim w Polsce, w czwartek przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, a w przyszłą niedzielę będzie Światowy dzień Chorych na Trąd.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 •  poniedziałek: wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i dok. Kościoła,
 •  wtorek: święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. W tym dniu przypada 8 rocznica świeceń biskupich Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego,
 • środa: wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów,
 • piątek: wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i dok. Kościoła,
 • sobota: rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie – najważniejszego kościoła naszej Diecezji.

       Wszystkim Solenizantom  życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 

 1. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.30, dzieci z naszego, parafialnego Ogniska Misyjnego zapraszają na jasełka bożonarodzeniowe. W tym roku nie było „małych kolędników misyjnych”, dlatego dzieci i ich opiekunowie, w taki sposób chcą wesprzeć dzieci w krajach misyjnych. W tym dniu będzie można złożyć ofiarę na dzieło misyjne Kościoła.

 

 1. Naszych nauczycieli i wychowawców zapraszamy na wspólne kolędowanie w parafii Pustków-Osiedle. Spotkanie organizuje Nauczycielski Zespół Muzyczny „OdNowa” wraz z Akcją Katolicką. Odbędzie się ono 29 stycznia br. – sobota – o godzinie 17.00.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł z praktycznymi wskazówkami jak modlić się psalmami
 • Tygodnik „Niedziela” proponuje ciekawy artykuł jak czytać Pismo św., aby przemieniało nasze życie.
 • Jest też bardzo ciekawy numer „Promyczka Dobra” dla dzieci, a w nim naklejka.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i za wpłaty na konto. Dziękujemy za wszelkie dobro i Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 1. W ostatnim czasie odeszli do Domu Pana śp. Józef Durołek z ul. Sportowej i Teresa Wójcik z Zawierzbia, której pogrzeb był w Straszęcinie. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.