1. „Uczyńcie wszystko, cokolwiek wam powie” – słowa dzisiejszej Ewangelii wyznaczają kierunek, który powinniśmy obrać w życiu. Pośród zamętu, który jest wśród nas, jedynie słowo i obecność Jezusa gwarantują trwały pokój i autentyczną radość.

 

 1. W poniedziałek obchodzimy Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce, a we wtorek rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kościół Katolicki zachowuje mocno w sercu modlitwę swego Założyciela zanoszoną do Ojca w przeddzień męki, „aby wszyscy byli jedno” i wzywa wiernych, aby modlili się o jedność chrześcijan.

 

 1. We piątek przypada Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Z wielką wdzięcznością obejmijmy ich wszystkich naszymi modlitwami, zarówno żyjących, jak i tych, którzy już odeszli do wieczności. Zapraszamy w tych dniach na Msze św. wieczorne, aby wspólnie modlić się za naszych Seniorów.

 

 1. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w piątek po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • poniedziałek: wspomnienie św. Antoniego, opata,
 • środa: wspomnienie św. Józefa, Sebastiana Pelczara, biskupa, imieniny Ks. Mariusza,
 • piątek: wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

 Wszystkim Solenizantom  życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 

 1. Zapraszamy bardzo gorąco wszystkich Parafian na wieczór kolęd, który odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 18.00. Poprowadzi go chór naszej parafii wraz z młodzieżą. W związku koncertem Msza św. wieczorna w przyszłą niedzielę zostaje przesunięta na godz. 17.00. Prosimy o zwrócenie uwagi na tę zmianę, zwłaszcza Rodzinę, która ma zamówioną intencję Mszy św. wieczornej.

 

 1. Przyszła niedziela będzie Niedzielą Słowa Bożego. Przypomni nam ona o znaczeniu i wartości Pisma św. dla naszego życia, i o związku miedzy słowem Bożym a liturgią.

 

 1. Zakończyliśmy odprawianie „Mszy św. kolędowych”. Wszystkim, którzy odpowiedzieli na taką formę kolędowania serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać wszystkim za wspólną modlitwę, adorację, a także za złożone przy tej okazji ofiary.

 

 1. Informujemy, że w dalszym ciągu ktoś celowo i złośliwie niszczy nasz kościół. W ostatni piątek, zostały przecięte kable do kolumn nagłaśniających wnętrze kościoła. Już kilka razy przewody były wyrywane z głośników, tym razem zostały odcięte. Przykre to, ale jeżeli sytuacja się powtórzy, będziemy zmuszeni zamykać nasz kościół w ciągu dnia.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy kolejną płytę Biblii Audio z księgami Rodzaju i Wyjścia. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy dodatek „Dbaj o zdrowie”. Polecamy także „Promyczek Dobra” dla dzieci.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła, za wpłaty na konto i za ofiary składane podczas „kolędowych Mszy św.”

 

 1. W ostatnim czasie odeszli do Domu Pana śp. Małgorzata Pytel z ul. Sportowej, której pogrzeb będzie w poniedziałek i śp. Piotr Gruszka z ul. Chłodniczej, którego pogrzeb będzie we wtorek. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.