1. Obchodzimy dziś Niedzielę Słowa Bożego. Przypomina nam ona o znaczeniu i wartości Pisma św. dla życia chrześcijańskiego i o związku miedzy słowem Bożym a liturgią. Prośmy Ducha Świętego, aby słowo Boga, które dziś usłyszymy, przemieniało nas i przyniosło błogosławiony owoc. Dzisiejsza niedziela to także Dzień solidarności z Chorwacją. Po Mszy św. będzie zbiórka do puszek na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.

 

 1. W wtorek obchodzimy Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce, w środę Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, a przyszłą niedzielę będzie Światowy dzień Chorych na Trąd.

 

 1. W naszym kościele, przy figurze Jezusa Frasobliwego, ustawiono świecznik wotywny, uważany za najczystszy i najbezpieczniejszy z obecnie dostępnych. Świece wotywne  nie kopcą, nie wydzielają sadzy i nie mają negatywnego wpływu na wnętrze kościoła. Świeczniki takie są już stosowane w wielu kościołach, przykładowo w sąsiednim kościele św. Jadwigi. Świecznik jest na zasadzie miesięcznego testu. Później podejmiemy decyzję o ewentualnym pozostawieniu go na dłużej. Szczegółowe informacje dlaczego i jak palić świece wotywne są w gablocie.   Prosimy o szczere opinie i komentarze.

 

 1. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.30, dzieci z naszego, parafialnego Ogniska Misyjnego zapraszają na jasełka bożonarodzeniowe. W tym roku nie było „małych kolędników misyjnych”, dlatego dzieci i ich opiekunowie, w taki sposób chcą wesprzeć dzieci w krajach misyjnych. Przy szopce w tym dniu będzie skrzynka, do której można wrzucić ofiarę na dzieło  misyjne Kościoła.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • poniedziałek: święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. W tym dniu przypada 7 roczn. świeceń biskupich Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego,
 • wtorek: wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów,
 • czwartek: wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i dok. Kościoła,
 • piątek: rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie – najważniejszego kościoła naszej Diecezji.

       Wszystkim Solenizantom życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 

 1. Kończymy w tym tygodniu odprawianie „Mszy św. kolędowych”, czyli dodatkowych Mszy świętych o godz. 19.00, w intencji naszych Parafian. Zapraszamy mieszkańców Zawierzbia: w poniedziałek strona wschodnia – za mostem po prawej stronie, a we wtorek strona zachodnia – za mostem po lewej. Będziemy wspólnie prosić Boga o  łaski na Nowy Rok. Na zakończenie Mszy św. będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i poświęcenie wody, którą w małych buteleczkach należy przynieść ze sobą. Zachęcamy, by po powrocie do domów i mieszkań pokropić je poświęconą wodą, i pomodlić się całą rodziną korzystając z broszury kolędowej, którą każda Rodzina otrzyma przy wyjściu z kościoła. Tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli być „na kolędzie” wcześniej, także zapraszamy w tych dniach.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły o tym, jakie mogą być w przyszłości efekty zdalnego nauczania i dlaczego Kościół rozmawia z wyznawcami religii niechrześcijańskich? Tygodnik „Niedziela” proponuje ciekawy artykuł z praktycznymi poradami, jak na długo zachować sprawny umysł. Jest też bardzo ciekawy numer „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto, a także za ofiary składane podczas „kolędowych Mszy św.”. Dziękujemy za wszelkie dobro i Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.