1. W sakramencie chrztu świętego zostaliśmy powołani przez Stwórcę do pełnienia Jego woli, głoszenia prawdy i do czynów miłości. Nie jesteśmy pozostawieni sami sobie, jesteśmy przyjaciółmi Boga. Jemu oddajmy wszystkie nasze troski, obawy i nadzieje.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce, a jutro rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kościół Katolicki zachowuje mocno w sercu modlitwę swego Założyciela zanoszoną do Ojca w przeddzień męki, „aby wszyscy byli jedno” i wzywa wiernych, aby modlili się o jedność chrześcijan.

 

 1. We wtorek obchodzi Imieniny Ks. Mariusz Wójtowicz. Czcigodnemu Solenizantowi składamy serdeczne życzenia imieninowe: zdrowia, wszelkich łask i błogosławieństwa od Boga w pracy duszpasterskiej i katechetycznej. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.

 

 1. W czwartek przypada Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Otoczmy ich naszą wdzięczną modlitwą, zarówno żyjących, jak i tych, którzy już odeszli do wieczności. Zapraszamy w tych dniach na Msze św. wieczorne, aby modlić się za naszych Seniorów.

 

 1. Przyszła niedziela decyzją Ojca św. Franciszka będzie Niedzielą Słowa Bożego. Przypomni nam ona o znaczeniu i wartości Pisma św. dla życia chrześcijańskiego, i o związku miedzy słowem Bożym a liturgią. Będzie to także Dzień solidarności z Chorwacją. Zbiórka do puszek na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • wtorek: wspomnienie św. Józefa, Sebastiana Pelczara, biskupa, imieniny Ks. Mariusza,
 • czwartek: wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

       Wszystkim Solenizantom  życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 

 1. Zapraszamy mieszkańców kolejnych rejonów parafii na „Msze św. kolędowe”, czyli dodatkową Mszę świętą w ich intencji o godz. 19.00. Będziemy wspólnie prosić Boga
  o łaski na Nowy Rok. Na zakończenie Mszy św. będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i poświęcenie wody, którą w małych buteleczkach należy przynieść ze sobą. Zachęcamy, by po powrocie do domów i mieszkań pokropić je poświęconą wodą,
  i pomodlić się całą rodziną korzystając z broszury kolędowej, którą każda Rodzina otrzyma przy wyjściu z kościoła.

      Porządek „Mszy św. kolędowych” na najbliższy tydzień:

 • Poniedziałek (18. 01) – ulice: Kosynierów Racł., Kościuszki, Pułaskiego,
 • Wtorek (19.01) – Sobocińskiego, Sportowa, Witosa bl. 8,
 • Środa (20.01) – 3 Maja bl. 5, 6, 7, 3b,
 • Czwartek (21.01) –3 Maja bl. 8, 10, 12, 16 ,
 • Piątek (22.01) – Słoneczna – bloki,
 • Sobota (23.01) – Słoneczna – domy; Osiedlowa,
 • Poniedziałek (25.01) – Zawierzbie – strona wschodnia.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły o tym, jak odnaleźć szczęście w prostocie oraz jak w czasach pełnych zamętu nie stracić wiary. Tygodnik „Niedziela” proponuje artykuł jak ratować dzieci przed zniewoleniami oraz kto i jakimi argumentami broni prawdy o papieżu św. Janie Pawle II

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła, za wpłaty na konto, a także za ofiary składane podczas „kolędowych Mszy św.”