1. Należymy do Boga. Podczas Mszy św. prosimy o Jego opiekę nad nami i naszymi bliskimi. Wyznajemy wiarę w Boga, który w swej wszechmocy nie zapomina o swoich dzieciach. Dziś usłyszymy słowa Pana Jezusa: „Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie”. Wypełniajmy to wezwanie, aby być blisko Boga Ojca, któremu powierzyliśmy nasze życie. Przeżywamy dziś Światowy Dzień Chorych na Trąd oraz dzień islamu w Kościele Katolickim w Polsce. Naszą modlitwą otoczmy ofiary trądu i opiekujących się nimi, a także wyznawców religii proroka Mahometa. Dzisiejsza  niedziela jest Niedzielą Synodalną. W naszych modlitwach pamiętajmy o trwającym V Synodzie naszej Diecezji.

 

  1. W poniedziałek przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

 

  1. W piątek – w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania – o godz. 19.00 do sali w budynku parafialnym zapraszamy uczniów klas VIII C i D, oraz SMS.

 

  1. W piątek, po Mszy św. wieczornej – z racji ostatniego piątku miesiąca – zapraszamy na Drogę Krzyżową.

 

  1. W sobotę zapraszamy na Mszę św. wieczorną, a po niej na spotkanie opłatkowe Rady Duszpasterskiej, Zespołu Synodalnego, Rycerstwa Niepokalanej, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św., Chóru parafialnego, Pań z Poradni Rodzinnej, Caritas, biblioteki, opiekunów Koła Misyjnego oraz starszej młodzieży z grupy młodzieżowej.

 

  1. Przyszła niedziela to Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, którą przeżywać będziemy jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Zgodnie z tradycją przynieśmy do kościoła świece, aby mocniej uzmysłowić sobie, że Chrystus jest „światłem na oświecenie pogan”. Modlitwą otoczymy osoby konsekrowane, które przez śluby zakonne w sposób zupełny oddały się Bogu.

 

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– wtorek: wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła,

– piątek: wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana,

– sobota: I-wsza sobota miesiąca lutego. O godz. 17.00 zapraszamy na modlitwę z Rycerstwem Niepokalanej.

Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 

  1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy       m. in. artykuły o inicjatywie papieża Franciszka dotyczącej ustanowienia Niedzieli Słowa Bożego, oraz o tym, jak można nie być w stanie podnieść się z łóżka i żyć pełnią życia. W tygodniku „Niedziela” polecamy artykuł „Dzieci w sieci” – o niebezpieczeństwach obecności dzieci w świecie Internetu, a także o tym, czy możliwy jest dialog z islamem i o religijności Polaków.

 

9.  Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę.