1. Czwarta – ostatnia już niedziela Adwentu. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje niezwykłe spotkanie i kieruje naszą uwagę na rozpoznanie przychodzącego Chrystusa. Wykorzystajmy dany nam czas, abyśmy rozpoznali przychodzącego Boga i przygotowali nasze serca na bliskie już święta Narodzenia Pańskiego.

 

 1. Zapraszamy do udziału w ostatnich już Mszach świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny. W piątek – w Wigilię – Msza św. roratnia będzie o godz. 6.30.

 

 1. Do chorych z posługą świąteczną udamy się: Ks. Mariusz w środę od godz. 13.30. Ks. Szczepan i Ks. Proboszcz w czwartek od godz. 8.30, a Ks. Piotr w czwartek od 13.30.

 

 1. Podobnie jak w ubiegłym, także i tym roku, ze względu na stan epidemii, nie będzie tradycyjnej spowiedzi przedświątecznej w naszym kościele. Spowiadamy codziennie rano podczas Mszy św. i po południu od godziny 17.30. Prosimy, aby przystąpić do sakramentu pokuty  wcześniej i nie odkładać spowiedzi na dzień wigilijny.

 

 1. Przypominamy, że dzisiaj Tarnowski Wolontariat Misyjny organizuje kiermasz świąteczny, którego dochód będzie przeznaczony na pomoc dzieciom ze świetlicy św. siostry Faustyny przy parafii Bożego Miłosierdzia we Lwowie oraz podopiecznych fundacji „Dajmy Nadzieję”. Kiermasz ma miejsce w naszym domu parafialnym. Zapraszamy po piękne ozdoby świąteczne i pyszne domowe wypieki.

 

 1. Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim którzy wsparli darami i ofiarami przygotowanie świątecznych paczek dla ubogich. Wydawanie paczek będzie w środę od godz.16.00. Po odbiór paczek zapraszamy wyłącznie osoby dorosłe!

 

 1. Przypominamy, że na stoliku obok ołtarza Zmartwychwstania są poświęcone wigilijne opłatki, które można zabrać wychodząc z kościoła. Opłatki można wziąć z kościoła także każdego dnia – także w dzień Wigilii.
 • Panie z Caritas rozprowadzają w ramach akcji „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”  świece wigilijne. Cena świec  – 7 zł., a ofiary ponad tę kwotę są naszym wsparciem         dla ubogich dzieci.
 • Dzisiaj i w ostatnie dni adwentowe z kościoła można zabrać własnoręcznie przygotowane przez naszą młodzież  świąteczne stroiki i sianko na wigilijny stół. Dobrowolne ofiary są wsparciem wyposażenia wyremontowanej sali. Grupy Młodzieżowej.

 

 1. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Zatroszczmy się o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej w naszych domach. Niech te szczególne chwile będą przeniknięte wspólną modlitwą, fragmentem Ewangelii św. Łukasza o narodzinach Jezusa, łamaniem się opłatkiem i wspólnym śpiewem kolęd. Niech ten czas będzie przepełniony miłością, życzliwością i dobrocią.
 • Ponieważ dalej mamy pandemię, zapraszamy do naszej świątyni w noc Bożego Narodzenia na Pasterkę o godz. 22.00 i o 24.00. Chcemy zachować obowiązujące przepisy sanitarno-epidemiologiczne, a jednocześnie umożliwić naszym Parafianom jak najliczniejszy udział w tej wyjątkowej w ciągu roku Mszy św. Bądźmy wierni tradycji naszych przodków i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Zbawiciela. Podczas Pasterki będzie składka na Fundusz Ochrony Życia.

 

 1. Msze święte w Uroczystość Narodzenia Pańskiego jak w każdą niedzielę. Ponieważ nie ma zgłoszonych chrztów, nie będzie Mszy św. chrzcielnej o godz. 12.30.
 • W Boże Narodzenie na Mszy św. o godz.10.00 nasi chórzyści ubogacą liturgię pięknym śpiewem kolęd.
 • Ze względu na pandemię nie będzie kolędy  małych kolędników misyjnych.  

 

 1. W przyszłą niedzielę – w Uroczystość Świętej Rodziny na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy małżonków, którzy w tym roku obchodzili jubileusz 25 i 50-lecia małżeństwa. Będziemy wspólnie dziękować Bogu za przeżyte w sakramentalnym związku lata i prosić o zdrowie i błogosławieństwo na dalsze życie.
 • W tym roku, ze względu na układ świąt, opuszcza się święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Imieniny Ks. Szczepana nie będą jednak opuszczone.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy dodatek specjalny: płytę z kolędami w pięknym wykonaniu polskich karmelitanek z Islandii. W tygodniku „Niedziela” mamy śpiewnik kolędowy z obrzędem wieczerzy wigilijnej.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Równie serdecznie dziękujemy za wpłaty na konto i  za okazywaną życzliwość i dobro.

 

 1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Domu Pana: śp. Antoni Czarnik z ul. Witosa i śp. Wojciech Pawłowski z ul. Sobocińskiego. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie”.