1. Czwarta – ostatnia już niedziela tegorocznego Adwentu i jednocześnie koniec Adwentu. Liturgia ukazuje nam Maryję, która wnosi radość w każdy dom, nie tylko swej krewnej Elżbiety. Radość ta wynika z tego, że oczekiwany Pan już nadchodzi, już jest! Maryja przynosząca Dziecię Jezus pokazuje nam, jak najlepiej przygotować się do jutrzejszego świętowania pamiątki Jego narodzin.
 1. Dziś Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte według porządku niedzielnego, ale nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zatroszczmy się o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej w naszych domach. Niech te szczególne chwile będą przeniknięte wspólną modlitwą, fragmentem Ewangelii św. Łukasza o narodzinach Jezusa, łamaniem się opłatkiem i wspólnym śpiewem kolęd. Niech ten czas będzie przepełniony miłością, życzliwością i dobrocią.
  Zapraszamy do naszej świątyni na Pasterkę o godz. 24.00. Bądźmy wierni tradycji naszych przodków i we wspólnocie wiary uczcijmy przychodzącego Zbawiciela. Podczas Pasterki będzie składka na Fundusz Ochrony Życia.
 1. Poniedziałek to Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte według porządku niedzielnego. W Boże Narodzenie na Mszy św. o godz.11.30 nasi chórzyści ubogacą liturgię pięknym śpiewem kolęd.
 1. We wtorek drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. To dzień imienin Ks. Szczepana Wierzbickiego. Naszemu Solenizantowi życzymy obfitości darów, które na świat przynosi Boży Syn, wszelkich łask, błogosławieństwa na każdy dzień życia i kapłańskiej posługi oraz opieki świętego Patrona. Msze św. będą według porządku niedzielnego. O godz. 12.30 Msza święta chrzcielna.
 1. W środę przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Tradycyjne poświęcenie wina będzie w czasie Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00.
  W czwartek święto Młodzianków – dzieci, męczenników z Betlejem.
 1. Następna niedziela to święto Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Będziemy modlić się za wszystkie nasze małżeństwa i rodziny, a na Mszy św. o godz. 10.00 za małżonków, którzy w tym roku obchodzili jubileusz 25 i 50-lecia małżeństwa.
  To także ostatni dzień roku 2023. Zapraszamy na Msze święte dziękczynne bprzed południem, a o godz. 16.00 na uroczyste nieszpory dziękczynno-błagalne połączone z Mszą św. Będziemy wspólnie dziękowali Bogu za dar kończącego się roku    i upraszali potrzebne łaski na dni Nowego – 2024 roku.  Nie będzie w przyszłą niedzielę Mszy św. o godz. 18.00!
 1. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie wigilii dla osób samotnych, starszych i potrzebujących. Dziękujemy gorąco Siostrom: Małgorzacie i Elżbiecie, P. Monice, dzieciom i młodzieży z Ogniska Misyjnego i Dziewczęcej Służby Maryjnej za przygotowanie i prowadzenie spotkana. Firmie „MATEO” p. Stanisława Cabaja dziękujemy za bezpłatne ofiarowanie mrożonek. P. Krzysztofowi Wiśniowskiemu z Domu Weselnego „Wiśniowy Raj” za przygotowanie ciepłych posiłków. Wszystkim indywidualnym darczyńcom za ofiary pieniężne, ciasta i owoce. Serdeczne podziękowanie młodzieży – uczniom Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy wraz z nauczycielką za obsługę spotkania i wszystkim uczestnikom za liczne przybycie. Wszystkim za to piękne spotkanie bardzo dziękujemy.
 1. Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim którzy wsparli darami i ofiarami przygotowanie świątecznych paczek dla ubogich. Dziękujemy Firmie „SOKOŁÓW” za konserwy i wędliny, Hurtowni owoców p. Ignacego Smaś za owoce oraz wszystkim, którzy składali produkty żywnościowe i środki czystości w sklepach i w kościele. Gorące podziękowanie dla wspaniałych Pań z naszego parafialnego Caritasu za przygotowanie i wydawanie paczek świątecznych. Bóg zapłać!
 1. Na stoliku obok ołtarza Zmartwychwstania są poświęcone wigilijne opłatki, które można zabrać wychodząc z kościoła.
  Na stoliku za ławkami są także małe świece wigilijne. Duże świece w cenie 24 zł, są do nabycia w zakrystii. W zakrystii polecamy także Kalendarz Działkowicza i książkę Sióstr Służebniczek z przepisami na Wigilię. Dzisiaj także można zabrać z kościoła przygotowane sianko na wigilijny stół oraz ozdoby świąteczne przygotowane przez Ognisko Misyjne.
 1. W czwartek rozpoczniemy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą.
  To wizyta duszpasterska połączona z modlitwą i błogosławieństwem rodziny i domu. Prosimy o życzliwe przyjęcie. Wizytę kapłana będą poprzedzać ministranci lub lektorzy. Porządek kolędy będzie na bieżąco podawany w ogłoszeniach i zamieszczany na stronie internetowej naszej Parafii.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym”, świąteczno-noworocznym, polecamy bardzo przydatny dodatek – audiobook zatytułowany „Narodziny Bożego Narodzenia”, a nim odpowiedzi na pytania dlaczego Boże Narodzenie świętujemy 25 grudnia i jakie są korzenie tradycji i obrzędów świątecznych. Cena „Gościa” z płytą wynosi 15 zł. W tygodniku „Niedziela” także mamy dodatek – przepiękny kalendarz ścienny na 2024 rok. „Niedziela” świąteczna wyjątkowo w cenie 12 zł.
  Polecamy także miesięczniki dla dzieci, a także kolorowanki o Bożym Narodzeniu i papierową szopkę świąteczną do samodzielnego wykonania. Są także płyty i śpiewnik z najpiękniejszymi kolędami.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Równie serdecznie dziękujemy za wpłaty na konto i za okazywaną życzliwość i dobro. Wszystkim życzymy pięknego przeżycia wyjątkowych dni, które przed nami.