1. „Słowo stało się ciałem i zamieszkało miedzy nami”. Bóg zstępuje z wysokości nieba i ukazuje się naszym sercom jako Dziecko spoczywające w betlejemskiej stajence. Niech dzisiejsze spotkanie z Nim umocni w naszych sercach pokój i radość.
 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz.11.30 nasi chórzyści ubogacą liturgię pięknym śpiewem kolęd.
 1. Jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. To dzień imienin Ks. Szczepana Wierzbickiego.
  Msze św. jutro będą według porządku niedzielnego. Na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany sakrament chrztu świętego.
  Składka na tacę będzie na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 1. W środę przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Tradycyjne poświęcenie wina będzie w czasie Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00.
  W czwartek święto Młodzianków – dzieci, męczenników z Betlejem.
 1. W czwartek rozpoczniemy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą.
  To wizyta duszpasterska połączona z modlitwą i błogosławieństwem rodziny i domu. Prosimy o życzliwe przyjęcie. Wizytę kapłana będą poprzedzać ministranci lub lektorzy. Porządek kolędy będzie na bieżąco podawany w ogłoszeniach i zamieszczany na stronie internetowej naszej Parafii.
 1. Następna niedziela to święto Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Będziemy modlić się za wszystkie nasze małżeństwa i rodziny, a na Mszy św. o godz. 10.00 za małżonków, którzy w tym roku obchodzili jubileusz 25 i 50-lecia małżeństwa.
  To także ostatni dzień roku 2023. Zapraszamy na Msze święte dziękczynne przed południem, a o godz. 16.00 na uroczyste nieszpory dziękczynno-błagalne połączone z Mszą św. Będziemy wspólnie dziękowali Bogu za dar kończącego się roku    i upraszali potrzebne łaski na dni Nowego – 2024 roku.  Nie będzie w przyszłą niedzielę Mszy św. o godz. 18.00!
 1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie świątecznego wystroju naszego kościoła. Dziękujemy Rodzinie z ul. Chłodniczej za piękne choinki, które zdobią kościół i wszystkim, którzy wykonali szopkę oraz świąteczne dekoracje. Dziękujemy p. Wioletcie z kwiaciarni „FLOR”, paniom: Justynie Renacie, Gabrieli, Katarzynie i Elizie oraz panom: Kościelnemu i Marianowi.
  Dziękujemy Różom Różańcowym za ofiary na „żłóbek Jezuska”.
 1. Drogim naszym Parafianom i Gościom życzymy BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT. Niech Waszą codzienność opromienia światło płynące z Betlejem, gdzie rodzi się Jezus Chrystus, aby być „Bogiem z nami”. Niech Jego bliskość przyniesie Wam pokój i pomoże przezwyciężać wszelkie problemy i trudności życia.

 

Niech Bóg, który jest Miłością obficie wam błogosławi i udziela wszelkich łask!