1. Chrystusa, który został ukrzyżowany, Bóg uczynił Panem i Mesjaszem. On jest naszym Pasterzem i bramą prowadzącą do zbawienia. W niedzielę Dobrego Pasterza modlimy się za kapłanów, których Chrystus powołał na pasterzy swojej owczarni. Prośmy także, by nie zabrakło nigdy tych, którzy w imieniu Chrystusa będą głosić Ewangelię i uobecniać Jego zbawczą Ofiarę. Dzisiejsza niedziela  obchodzona jest jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Modlitwą otaczamy nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie i naszych alumnów Krzysztofa i Mateusza.

 

 1. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek miesiąca. O godz. 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, prowadzoną przez młodych, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 

 1. W piątek przypada uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona naszej Diecezji. Z tej racji nie obowiązuje tzw. post piątkowy, czyli abstynencja od pokarmów mięsnych.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– poniedziałek: wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków,

– środa: święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów,

– piatek:uroczystość św. Stanisława, bp. i męcz., głównego patrona Polski i diecezji.

 

 1. W dalszym ciągu, codziennie, o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której prosimy Boga o zaprzestanie epidemii, a w tym tygodniu także o nowe powołania. W tym czasie jest możliwość skorzystania ze spowiedzi św.
  W maseczkach i przez folie ochronne spowiedź w czasie Mszy św. czy nabożeństw jest bardzo trudna, ze względu na słyszalność. Przypominamy o zachowaniu odległości
  i o tym,  że każdy korzystający ze spowiedzi jest zobowiązany zdezynfekować folię konfesjonału.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Gość Niedzielny”
  i „Niedziela” znajdują się na stoliku za ławkami. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o tym, jak odróżnić zdrowy i niezdrowy kult Maryi, a w tygodniku „Niedziela”  artykuł pt. „Kościół w starciu z koronawirusem”.

 

 1. Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie za wszelkie przejawy dobroci, solidarności
  i wsparcia. Dziękujemy za życzliwość, za duchowe i materialne wsparcie. Bóg zapłać za modlitwę za nas. Dziękujemy także wszystkim, którzy złożyli osobiście ofiary oraz za wpłaty na konto parafialne.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Domu Pana śp. Władysław Kulkowski z ul Sikorskiego i śp. Edward Brzostowski z ul. Słonecznej. Polećmy ich  dusze Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie”. Za śp. Edwarda Brzostowskiego zostanie odprawiona Msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.