1. Zmartwychwstały Chrystus gromadzi nas we wspólnocie Kościoła, aby sprawować tajemnicę Mszy św. To On przemawia do nas i wyjaśnia nam Pisma. To Jego poznajemy przy łamaniu chleba. Z wiarą w Obecność Zmartwychwstałego słuchajmy słów Boga i spożywajmy Ciało Chrystusa. Zostaliśmy bowiem wykupieni od zła drogocenną Krwią Chrystusa. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Synodalną. W naszych modlitwach pamiętajmy o V Synodzie naszej Diecezji.

 

 1. Trzecia niedziela wielkanocna, obchodzona jest w Polsce jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Jako chrześcijanie na słowie Bożym mamy budować nasze życie i umacniać naszą wiarę. Wykorzystajmy ten czas, aby częściej sięgać po Pismo św. i rozważać słowo Boże zapisane zwłaszcza na kartach Ewangelii.

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest też ogólnopolskim dniem modlitw za kierowców. Prośmy
  o rozsądek i rozwagę dla wszystkich użytkowników dróg. Za wstawiennictwem św. Krzysztofa polecajmy wszystkich kierowców i podróżujących.

 

 1. Kolejny raz przypominamy, że ze względu na obowiązujące ograniczenia dotyczące zgromadzeń religijnych oraz w trosce o nasze zdrowie i bezpieczeństwo, w naszym kościele na Mszy św. może być tylko 40 osób. Zapraszamy w dalszym ciągu do uczestnictwa w Mszach św. dzięki przekazowi internetowemu. Przypominamy też, że rozporządzenie Rady Ministrów o obowiązku zakrywania ust i nosa za pomocą części odzieży albo maseczki, dotyczy również wnętrza kościoła.

 

 1. Codziennie, godzinę przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której prosimy Boga o zaprzestanie epidemii. W tym czasie będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Prosimy bardzo o rozsądek i o zachowanie zasad dystansu. Przy konfesjonale będzie stolik z płynem odkażającym. Każdy korzystający ze spowiedzi jest zobowiązany zdezynfekować folię konfesjonału.

 

 1. W czwartek, zgodnie z naszą tarnowską tradycją rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Będą codziennie o godz. 17.30. Ze względu na ograniczenia zachęcamy do udziału w nich poprzez przekaz internetowy i do rodzinnej albo prywatnej modlitwy Litanią Loretańską.

 

 1. W tym tygodniu przypada I-wszy Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00. Znów prosimy o przestrzeganie obowiązujących przepisów i wyrozumiałość. Po tak długiej przerwie nie jesteśmy w stanie w tym dniu wyspowiadać wszystkich chętnych.

 

 1. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Modlitwą otoczymy zwłaszcza nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, naszych alumnów Krzysztofa i Mateusza i sprawę nowych powołań do służby Bogu.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

– środa: święto św. Katarzyny ze Sieny, dziew. i dok. Kościoła ,

– sobota: przeniesiona z niedzieli uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga
i opieki świętych patronów.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” znajdują się na stoliku za ławkami.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Domu Pana śp. Stanisław Panek z ul Witosa i śp. Beata Zborowska z ul. 3 Maja. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie”.