1. IV niedziela Wielkiego Postu nosi nazwę niedzieli laetare – radości. Za nami połowa czasu pokuty i przemiany życia. W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy: „Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”. Ten Syn z wysokości krzyża pragnie przyciągnąć wszystkich do siebie. Niech czas wielkopostny sprawi, abyśmy potrafili przyjąć Jezusa – dar Ojca i dzielić się Nim z tymi, którzy Go jeszcze nie poznali.
  Witamy dziś w naszej parafialnej wspólnocie Ks. Dariusza Mikowskiego – konsultanta ds. uzależnień i kapelana zakładu poprawczego w Tarnowie, i Panią Barbarę, którzy wprowadzą nas w  problem zniewoleń i uzależnień, zwłaszcza alkoholizmu.
  Dzisiejsza składka przeznaczona jest na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
 1. Dzisiaj, o godz. 16:15 w salce w domu parafialnym odbędzie się spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Fatimy i Santiago de Compostela. Na spotkanie prosimy przynieść wypełnione zgłoszenia, które jeszcze można dzisiaj zabrać z zakrystii.
 1. Od poniedziałku do środy będą wielkopostne rekolekcje szkolne dla młodzieży II Liceum Ogólnokształcącego i Liceum Mistrzostwa Sportowego IGLOOPOL. Zachęcamy młodych do dobrego przeżycia tego wyjątkowego czasu.
 1. W poniedziałek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy, zwłaszcza na Mszę świętą wieczorną, aby modlić się za wstawiennictwem tego wielkiego Patrona.
 1. We wtorek, na Mszy św. o godz. 18.00, w kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy, Biskup Stanisław Salaterski udzieli młodzieży klas VIII Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Mistrzostwa Sportowego i Szkoły WELDON Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania w poniedziałek o godz. 18.30 w kościele Miłosierdzia Bożego. Pamiętajmy w modlitwie o naszej młodzieży.
 1. Wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w środę o godz. 17.30 na różaniec fatimski, połączony z nowenną do św. Józefa. Po różańcu nowenna i Msza św. W tym dniu przypada 11 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.
 1. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę o godz. 19.00 w sali domu parafialnego.
 1. piątek,o godz. 19.00, zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Rozmowy na każdy temat”. Wspólnie pochylimy się nad żydowskimi  korzeniami Paschy Jezusa oraz odkryjemy piękno i przemieniającą moc Eucharystii.  Gościem spotkania będzie Ks. Dr hab. Ireneusz Stolarczyk.
 1. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzinami na drogę krzyżową ulicami Osiedla Słonecznego. Niech wspólne podążanie za Jezusem stanie się okazją do pogłębienia przyjaźni z Nim oraz dania świadectwa wiary  wobec innych.
 1. Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych i zachęcamy do udziału. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś i w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątki o godz. 17.00, a dla młodzieży o godz. 19.00. Droga Krzyżowa dla dzieci w soboty o godz. 10.00.
 1. W naszej Parafii od dzisiaj do użytku wchodzi Księga Abstynencji. Każdy, kto chciałby podjąć okresową lub dozgonną abstynencję, może dokonać wpisu do Księgi w kancelarii parafialnej. W kancelarii można również zasięgnąć informacji, gdzie szukać pomocy w sprawie uzależnień i osób współuzależnionych.
 1. Panie z Parafialnego Oddziału Caritas, po Mszach świętych, rozprowadzają baranki i paschaliki wielkanocne. Małe baranki są po 10 zł, a większe po 15 zł., a paschaliki po 10 zł i  po 15 zł. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele charytatywne.
  W sklepach na terenie naszej Parafii zostały wystawione kosze Caritas, do których można wkładać artykuły spożywcze i środki czystości. Zostaną one wykorzystane do przygotowania świątecznych paczek dla najuboższych. Taki kosz jest także  w naszym kościele, przy chrzcielnicy.
 1. Dyrekcja Zespołu Szkół Muzycznych im. prof. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy zaprasza na Dzień Otwarty w sobotę 23 marca 2024. o godz. 10.00. W ramach tego wydarzenia będzie Karuzela Muzyczna, podczas której zostaną zaprezentowane wszystkie instrumenty. Będzie także możliwość bezpłatnych konsultacji. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 1. W nowym numerze tygodnika „Gość Niedzielny” przeczytamy m. In. o wyjątkowych kobietach, które wpływały na losy Kościoła, a w wielkopostnej szkole modlitwy – o rozproszeniach. Tygodnik „Niedziela”, odpowiada na pytania na czym polega sens piątkowego postu i jak wyglądały posty pierwszych chrześcijan? oraz prezentuje klucz do zrozumienia słów i czynów papieża Franciszka.
  Są jeszcze ostatnie egzemplarze „Gościa Extra”, w całości poświęconego tematom związanym z Wielkim Postem, oraz dodatek: „Historia Kościoła”, z artykułami najlepszych historyków i publicystów.
  Kolejny raz polecamy książkę „Wszystko o męce i śmierci Chrystusa Pana”, która opisuje ostatnie dni życia Pana Jezusa, Jego mękę i ukrzyżowanie.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, a także za wpłaty na konto parafialne.