1. Ewangelia dzisiejszej niedzieli opowiada o ostatnim epizodzie publicznej działalności Jezusa. Chrystus, świadomy nadchodzących wydarzeń, odsłania swoje serce i zaprasza nas do kontemplacji tajemnicy krzyża, na którym dokona się Jego wywyższenie. W odpowiedzi na prośbę Greków tłumaczy swoją drogę, godzinę, która nadeszła, przez analogię do ziarna pszenicy. Ziarno, które wpada w ziemię, musi obumrzeć, aby wydać plon. Jezus jest blisko swojej śmierci, która przyniesie plon dla wszystkich ludzi. Podobną drogę ma przejść każdy, kto chce iść za Jezusem. Aby osiągnąć życie wieczne, nie wolno przeceniać swojego życia na tym świecie.
 1. Od wczoraj do niedzieli 24 marca, trwa nowenna w intencji Ojczyzny, Zgody Narodowej i Poszanowania Życia Ludzkiego. Za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki, widząc, co się dzieje w Polsce, prosimy Boga w tych, jakże ważnych intencjach. Program nowenny i sposób jej odmawiania podany jest na afiszu w gablocie i na stronie naszej Parafii.
 1. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. To dzień Imienin budowniczego naszego kościoła i pierwszego proboszcza – Ks. Prał. Józefa Wątroby, a także naszego Pana Kościelnego i przewodniczącego Rady Parafialnej. Czcigodnym solenizantom życzymy dobrego zdrowia, wielu łask od Boga, opieki Najświętszej Maryi i orędownictwa świętego Patrona. Zapraszamy do modlitwy za naszych Solenizantów w dzień Imienin zwłaszcza na Mszy świętej wieczornej.
 1. W środę po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie wszystkich zelatorów Róż Różańcowych. Omówimy sprawy związane z adoracją w czasie Triduum Paschalnego.
 1. W piątek, bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.45, Droga Krzyżowa ulicami naszego Osiedla. Zapraszamy wszystkich – dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w tym wyjątkowym nabożeństwie. Nie będzie już w tym dniu Drogi Krzyżowej dla młodzieży o godz. 19.00.
 1. Panie z Parafialnego Oddziału Caritas, po Mszach świętych, rozprowadzają baranki i paschaliki wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele charytatywne.
  W sklepach na terenie naszej Parafii są wystawione kosze Caritas, do których można wkładać artykuły spożywcze i środki czystości. Zostaną one wykorzystanedo przygotowania świątecznych paczek dla najuboższych. Taki kosz jest także w naszym kościele, przy chrzcielnicy.
 1. Spowiedź przedświąteczna w naszym kościele będzie w sobotę w godz. 8.30 do 12.00, z półgodzinną przerwą o godz. 10.00, w czasie, której będzie Droga Krzyżowa dla dzieci. Prosimy, aby nie odkładać sakramentu pokuty na ostatnie dni przed Świętami.
 1. W sobotę 23 marca 2024 r. organizowana jest przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Nagawczynie  Rowerowa Droga Krzyżowa. Jedna ze stacji tej Drogi jest w naszym kościele. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 1. Do chorych z posługą przedświąteczną udamy się w Wielkim Tygodniu. Chorych – tylko tych, którzy nie są objęci posługą pierwszopiątkową – prosimy zgłaszać w tym tygodniu do soboty.
 1. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, którą rozpoczniemy Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm będzie na początku każdej Mszy św. Na Mszę św. o 11.30 zapraszamy wszystkie dzieci. Będzie uroczysta procesja z palmami, a po Mszy św. konkurs na najwyższą i najładniejszą palmę. Zwycięzcy otrzymają nagrody.
  Przyszła niedziela to także Dzień Misjonarzy Męczenników oraz Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów.
 1. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej, dzieci z naszego Ogniska Misyjnego, wraz z opiekunami zapraszają na świąteczny kiermasz ciast, babek wielkanocnych i świątecznych niespodzianek. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na działalność Ogniska, w tym dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych dzieci.
 1. Katolickie Centrum Edukacji KANA zaprasza na film o „Bł. Rodzinie Ulmów”. Projekcja w kinie „RADOŚĆ” w przyszłą niedzielę – 24 marca, o godz. 12. Wstęp bezpłatny. Dla naszej Parafii jest przygotowane 40 bezpłatnych miejsc. Prosimy po Mszy świętej o zapisanie się w zakrystii na listę wstępu, aby uniknąć problemów z miejscem w kinie.
 1. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela, organizowaną w dniach od 14 do 21 czerwca 2024 r. pod patronatem naszej Parafii i z udziałem księdza z Parafii. Szczegółowy program oraz umowę/zgłoszenie można zabrać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Program jest zamieszczony również na naszej stronie parafialnej i na tablicach ogłoszeń.
 1. W nowym numerze tygodnika „Gość Niedzielny” znajdziemy wyjaśnienie, jakie są i o co chodzi w zwyczajach ostatnich dni Wielkiego Postu. Tygodnik „Niedziela” wyjaśnia dlaczego młodym ludziom nie chce się żyć, jak opiekować się dzieckiem z myślami samobójczymi i czy wiara chroni przed popełnieniem samobójstwa. Jest także „Niedziela Magazyn” – bardzo dobry dodatek poświęcony historii Polski, który odpowiada na pytanie: „Dlaczego Polska powinna obawiać się Rosji?”
  Są jeszcze miesięczniki dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra” oraz  niewielkich rozmiarów modlitewnik do św. Józefa, który zawiera modlitwy na każdy dzień tygodnia oraz książkę „Wszystko o spowiedzi”.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, a także za wpłaty na konto parafialne.
 1. W ostatnim tygodniu odszedł do Domu Pana: śp. Ryszard Kaczor z ul. Sikorskiego. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.