1. IV niedziela Wielkiego Postu nosi nazwę niedzieli laetare – radości. Za nami połowa Wielkiego Postu – czasu pokuty i przemiany życia. Stańmy w prawdzie o naszym życiu przed Bogiem i odsłońmy przed Nim nasze serce tak jak Nikodem. Bóg nas kocha, daje nam najcenniejszy dar – swojego Syna, abyśmy mieli życie, aby nikt z nas nie zginął.

 

  1. Dzisiaj i w pozostałe niedziele Wielkiego Postu Parafialny Oddział Caritas, nasza młodzież i lektorzy, po Mszach świętych, rozprowadzają baranki i paschaliki wielkanocne oraz ozdoby świąteczne. Małe baranki są po 6 zł, a większe 10 zł. Paschaliki są po 6 zł i  po 12 zł. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele charytatywne i jako podziękowanie lektorom za ich posługę przy ołtarzu. Dzieci otrzymały „skarbonki wielkopostne”, w których przez Post gromadzą drobne oszczędności i w Wielki Piątek przekażą je jako pomoc dla najbardziej potrzebujących.   W sklepach na terenie naszej Parafii zostały wystawione kosze Caritas, do których można wkładać artykuły spożywcze i środki czystości. Zostaną one wykorzystane do przygotowania świątecznych paczek dla najuboższych. Taki kosz jest także w naszym kościele, przy chrzcielnicy.

 

  1. W piątek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, do której przygotowujemy się przez nowennę. To dzień Imienin budowniczego naszego kościoła i pierwszego proboszcza – Ks. Prał. Józefa Wątroby, a także naszego Pana Kościelnego i przewodniczącego Rady Parafialnej. Czcigodnym solenizantom życzymy dobrego zdrowia, wielu łask od Boga, opieki Najświętszej Maryi i orędownictwa świętego Patrona. Zapraszamy do modlitwy za naszych Solenizantów w piątek w czasie Mszy św. wieczornej i w przyszłą niedzielę o godz. 7.00.   W tym dniu zapraszamy o godz. 20.00 na Drogę Krzyżową połączoną z nabożeństwem do św. Józefa. Przeżywamy Rok Św. Józefa i każdego 19-tego dnia miesiąca będziemy gromadzić się na uroczystej liturgii ku czci tego wyjątkowego Świętego.

 

  1. Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych i zachęcamy do udziału. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o Przykazaniach Bożych dziś i w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątki o godz. 17.00, a dla młodzieży o godz. 20.00. Droga Krzyżowa dla dzieci w soboty o godz. 10.00. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Drogę Krzyżową.

 

  1. W sobotę od godz. 9.00 do 10.30, w budynku katechetycznym, będzie można zakupić stroje pierwszokomunijne. Szczegóły są podane na szkolnym dzienniku elektronicznym.

 

  1. Tych, którzy w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszamy na kurs przedmałżeński organizowany w parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Rozpoczęcie w sobotę  17 kwietnia br. Zapisy tylko w parafii Miłosierdzia Bożego.

 

  1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły o trudnej wizycie papieża Franciszka w Iraku oraz magnes z wizerunkiem św. Józefa. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy artykuł: kto i dlaczego manipuluje słowami papieża Franciszka oraz dodatek –przepiękny obrazek z wizerunkiem św. Józefa. Polecamy także książkę „Wszystko o spowiedzi świętej”, która zawiera wskazówki jak dobrze przygotować się i przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania oraz niewielkich rozmiarów modlitewnik do św. Józefa, który zawiera modlitwy na każdy dzień tygodnia.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy także za wpłaty na konto. Składka dzisiejsza jest na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.