1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy okres pasyjny Wielkiego Postu, czyli rozważanie Męki Pańskiej. Krzyże są zasłonięte na znak smutku i żałoby. Godzina męki i śmierci Chrystusa jest bliska. Bądźmy razem z Nim, kiedy będzie nas zbawiał podczas ofiary na krzyżu, która uobecnia się także w każdej Eucharystii.

 

 1. W czwartek przypada uroczystość Zwiastowania PańskiegoDzień Świętości Życia, a także Duchowej Adopcji. To okazja, by raz jeszcze zwrócić uwagę na wartość ludzkiego życia i podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. W roku św. Józefa akcentujemy szczególnie odpowiedzialność ojca za poczęte życie. Zapraszamy na wieczorną Mszę św.

 

 1. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
 • środa:  dzień Misjonarzy Męczenników,
 • czwartek:  uroczystość Zwiastowania Pańskiego,
 • piątek:  Dzień Modlitw za Więźniów.

 

 1. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, którą rozpoczniemy Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm będzie na początku każdej Mszy św.

 

 1. W Niedzielę Palmową o godz. 15.00 w kościele Bożego Miłosierdzia w Dębicy będzie Msza św. w intencji rodziców, którzy utracili dziecko w wyniku poronienia, przedwczesnego porodu czy w inny sposób. Po Mszy św. na cmentarzu przy ul. Wielopolskiej będzie pochówek Dzieci Utraconych, których rodzice zrezygnowali z pogrzebu. Szczegóły na stronie internetowej i na plakacie w gablocie.

 

 1. W tym roku, ze względu na stan pandemii, nie będzie tradycyjnej spowiedzi przedświątecznej w naszym kościele. Będziemy spowiadać codziennie rano podczas Mszy św. i po południu od godziny 17.30. Prosimy, aby przystąpić do sakramentu pokuty wcześniej i nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Tygodnia.
 • Dla wszystkich penitentów polecamy książkę „Wszystko o spowiedzi świętej”, która zawiera wskazówki jak dobrze przygotować się i przystąpić do sakramentu pokuty.

 

 1. Ze względu na rozprzestrzenianie się zakażeń wywołanych koronawirusem i wprowadzone przez rząd obostrzenia, przypominamy, że tym bardziej obowiązują nas przepisy sanitarne takie jak dystans oraz maseczki. Bądźmy odpowiedzialni, nie narażajmy siebie i innych na niebezpieczeństwo. Dziękujemy tym, którzy stosują się do zaleceń zasłaniając usta i nos, i prosimy tych, którzy maseczki noszą na brodzie, albo co gorsze nie mają ich wcale o bezwzględne i prawidłowe ich zakładanie. Prosimy też
  o zachowanie odpowiedniego dystansu także przy przyjmowaniu Komunii św. Po spowiedzi pamiętajmy o dezynfekcji kratek konfesjonału.
 • Jeśli chcemy w kościele modlić się bez problemów, to stosujmy się do wymogów!!!

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy temat Drogi Krzyżowej – najbardziej rozpowszechnionego sposobu rozważania męki Pańskiej. Czternaście medytacji przygotowane zostało przez znane osoby świeckie i duchowne. W tygodniku „Niedziela” przeczytamy o tym, czego możemy spodziewać się w tegoroczną Wielkanoc oraz kto w naszym kraju steruje atakami na osoby wierzące?
 • Polecamy modlitewnik do św. Józefa, a dla najmłodszych specjalny zeszyt – kolorowankę o św. Józefie.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, a także za wpłaty na konto parafialne i okazywaną dobroć i życzliwość.

            Wszystkim  drogim naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli
i dobrego tygodnia.