1. Przeżywamy dziś Światowy Dzień Chorych na Trąd. Naszą modlitwą otoczmy ofiary trądu i opiekujących się nimi. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Synodalną. W naszych modlitwach pamiętajmy o trwającym V Synodzie naszej Diecezji, o naszych Biskupach, a wśród nich o nowym Biskupie Arturze, który wczoraj przyjął święcenia.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30, dzieci z naszego, parafialnego Ogniska Misyjnego zaprezentują jasełka bożonarodzeniowe. W tym roku, ze względu na pandemię, nie było „kolędników misyjnych”, dlatego dzieci i ich opiekunowie, w taki sposób chcą wesprzeć dzieci w krajach misyjnych. Przy szopce jest ustawiona skrzynka, do której można złożyć ofiarę na dzieło misyjne Kościoła.

 

 1. We wtorek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Porządek  Mszy Świętych o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Zgodnie z tradycją przynieśmy do kościoła świece – gromnice, aby mocniej uzmysłowić sobie, że Chrystus jest „światłem naszego życia”. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Podczas wieczornej Mszy świętej Siostry Służebniczki włączą się w liturgię, ponowią złożone Bogu śluby i skierują krótkie słowo o życiu zakonnym i ich powołaniu. W tym dniu, o godz. 17.30, nasi chórzyści zapraszają na mini koncert kolęd.

 

 1. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek powiedź od godz. 17.00. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I-wszy Piątek spowiedź od godz. 16.00. Rodziców dzieci klas czwartych, prosimy o dopilnowanie swoich pociech w realizacji „Dziewięciu Pierwszych Piątków”. Z racji spowiedzi kancelaria w piątek będzie nieczynna.  Do chorych z posługą udamy się: Ks. Szczepan i Ks. Piotr w czwartek, Ks. Mariusz i Proboszcz w piątek od godz.8.00.

 

 1. Zakończyliśmy odprawianie Mszy św. kolędowych. Wszystkim, którzy odpowiedzieli na tę inną niż dotychczas formę kolędowania serdecznie dziękujemy. Na stoliku są jeszcze broszury kolędowe, które można zabrać wychodząc z kościoła.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • wtorek: święto Ofiarowania Pańskiego,
 • środa: wspomnienie św. Błażeja bpa i męcz., dzień błogosławieństwa gardła,
 • piątek: wspomnienie św. Agaty, dziew. i męczennicy,
 • sobota: wspomn. św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników. W tym dniu przypada 5 roczn. świeceń biskupich Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza oraz I-wsza sobota miesiąca.  O godz. 17.00 zapraszamy na modlitwę z Rycerstwem Niepokalanej.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga
i opieki świętych patronów.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m. in. artykuł „Czy nieużyteczni?”, czyli o zakonach kontemplacyjnych. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy podpowiedź egzorcysty co jest najlepszą obroną przed złem. Jest też nowy numer „Promyczka Dobra” dla dzieci oraz Modlitewnik na czas pandemii – 3 zł.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto, a także za ofiary składane podczas „kolędowych Mszy św.”. Dziękujemy za wszelkie dobro i życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.