26.10.2019 r. z naszej parafii wyruszyła kilkunastuosobowa delegacja róż różańcowych i Rycerstwa Niepokalanej na doroczne, już XIX – te Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Różańcowych. Spotkanie odbyło się w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu. Wzięło w nim udział ok. 1200 osób. – To nie jest spotkanie misyjnych róż różańcowych, bo takie róże nie istnieją, tylko misyjne spotkanie róż różańcowych. W odniesieniu do róż można przyłożyć tę samą miarę, co do innych grup, wspólnot dzieł kościelnych, że albo są misyjne, albo stoją poza Kościołem. Bo Kościół albo jest misyjny, albo nie jest Kościołem – mówi ks. Krzysztof Czermak, wikariusz biskupa tarnowskiego ds. misji.

Eucharystię celebrował biskup tarnowski Andrzej Jeż. Gośćmi spotkania, którzy złożyli świadectwa byli ks. Piotr Boraca, misjonarz w Republice Środkowoafrykańskiej i ks. Dariusz Pawłowski, misjonarz na Kubie. Oczyma wyobraźni uczestnicy stanęli przy grobie księdza Jana Czuby w przeddzień 21. rocznicy jego męczeńskiej śmierci. Z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego 17 osób zostało wyróżnionych specjalnymi dyplomami. Wręczał je biskup Andrzej w towarzystwie dyrektora krajowego Papieskich Dzieł Misyjnych, ks. Tomasza Atłasa. Spotkanie zakończyło się modlitwą różańcową w intencji misji i misjonarzy. W wydarzeniu brało udział ok. 80 parafii z całej diecezji, wśród nich i nasza. Delegatom oraz ich opiekunowi, Księdzu Szczepanowi, serdecznie dziękujemy za reprezentowanie naszej parafii na tym diecezjalnym spotkaniu.

Tutaj można obejrzeć rozszerzoną fotorelację.

Tutaj można przeczytaj artykuł szczegółowo zdający relację z przebiegu spotkania.

Ponadto, pragniemy wyrazić radość z powodu 8 nowych lektorów naszej parafii, którzy pomyślnie ukończyli kurs formacyjno-liturgiczny, uzdalniający ich do posługi dzięki zabiegom Księdza Szczepana. Cieszymy się ich zaangażowaniem nie tylko w Liturgiczną Służbę Ołtarza, lecz także w innych wspólnotach parafii: w Grupie Młodzieżowej, w Kole Misyjnym.

„Niech ich zapał nie gaśnie i niech się dobre rzeczy dzieją” – tego im  życzy i o to modli się Ksiądz Proboszcz Andrzej Surowiec.