1. Obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Bóg Ojciec wtedy ogłosił, że Jezus jest Jego umiłowanym Synem. Dziękujmy dziś Bogu za nasz chrzest. Zostaliśmy wtedy napełnieni Duchem Świętym i staliśmy się dziećmi Bożymi. Jako dzieci Boga z wiarą w Jego Miłość powierzajmy Mu nasze codzienne radości i trudne sytuacje. Składka na tacę z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

 

  1. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny obchód świąt Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczniemy w liturgii tzw. okres zwykły. Jednak zgodnie z tradycją przedłużamy śpiew kolęd i świątecznej dekoracji kościoła do 2-go lutego – do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego świętem Matki Bożej Gromnicznej. To święto bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem i dlatego wydłużamy czas radości płynącej z faktu narodzin Syna Bożego.

 

  1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Różaniec Fatimski. Będziemy wspólnie prosić Boga przez przyczynę Fatimskiej Pani o potrzebne łaski w Nowym Roku.

 

  1. W piątek obchodzimy Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce, a w sobotę rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

 

  1. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na wieczór kolęd, który odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę – 19 stycznia o godz. 16.30. Poprowadzi go chór naszej parafii wraz z młodzieżą. Gorąco zapraszamy do wspólnego kolędowania przy żłóbku.

 

  1. W tym tygodniu, ze względu na czas ferii i wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna będzie otwarta od wtorku do piątku w godzinach 8.00 – 9.00. Przepraszamy za zmianę.

 

  1. W przyszłą niedzielę w Parafii w Dębicy – Latoszynie o godz. 15.00, organizowany jest „męski różaniec”, połączony z przemarszem do naszego kościoła. Powitanie modlących się mężczyzna o godz. 18.00. Szczegóły na afiszu w gablocie. Organizatorzy zapraszają wszystkich mężczyzn.

 

  1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły o tym, co zrobić, aby dorastające dzieci nie porzucały wiary, czyli jak wychować wierzące dziecko. Ponadto: na czym polega zgodna z nauczaniem Kościoła ekologia oraz dlaczego katolik nie może wierzyć we wróżby? Tygodnik „Niedziela” zawiera artykuły o chrzcie i roli chrzestnych, np. chrzest – sakrament czy zwyczaj oraz o człowieku, który porzucił islam dla Jezusa. Są też nowe numery „Małego Gościa Niedzielnego” i Promyczka Dobra” adresowanych do dzieci.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i w Święto Trzech Króli.

 

  1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Domu Pana śp. Jan Arciszewski mieszkający ostatnio w Skawie oraz śp. Jan Niedbalec z ul. Piłsudskiego, którego pogrzeb będzie w środę w Zasowie. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie”.