1. Święto Trzech Króli, obchodzone 6 stycznia, należy do najstarszych w Kościele i największych w roku kościelnym. Słowo epihanos jest pochodzenia greckiego i oznacza objawienie lub zjawienie się. Mędrcy przybyli prawdopodobnie z Arabii, Chaldei lub Persji. Tradycja mówi, że było ich trzech: Kacper, Melchior i Baltazar. Kiedy ukazała się tajemnicza gwiazda, mędrcy poznali, że przyjście Mesjasza jest bliskie. Narodzić się miał w Judei. Idąc za gwiazdą dotarli do Betlejem. Wchodząc do ubogiej szopy znaleźli Dziecię z Maryją, Jego Matką. Upadli na twarz i oddali Mu pokłon. Następnie otworzyli szkatułki i ofiarowali Dziecięciu złoto, kadzidło i mirrę.

 

  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. będzie poświęcenie złota, kadzidła i kredy, którą na drzwiach naszych domów i mieszkań, napiszemy pierwsze litery imion Mędrców ze wschodu oraz cyfry roku Pańskiego 2020.

 

  1. Uroczystość Objawienia Pańskiego to dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny dzień Dziecka. Modlimy się dziś za księży diecezjalnych pracujących na misjach i za wszystkich misjonarzy pochodzących z naszej diecezji, a szczególnie za naszego rodaka – Ks. Grzegorza. Składka dzisiejsza przeznaczona będzie na misje.

 

  1. Serdecznie dziękujemy opiekunom i wszystkim małym kolędnikom misyjnym, którzy zaraz po świętach odwiedzali nasze domy i mieszkania z kolęda misyjną zbierając ofiary na pomoc dzieciom w krajach misyjnych. Zebrano kwotę 10 121 zł, która zostanie przekazana do wydziału misyjnego w Tarnowie. Dziękujemy też wszystkim rodzinom, którzy przyjęli u siebie naszych kolędników. Niech wszystkim Boże Dziecię wynagrodzi obfitymi łaskami.

 

  1. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na wieczór kolęd, który odbędzie się w naszym kościele 19 stycznia o godz. 16.30. Poprowadzi go chór naszej parafii wraz z młodzieżą. Gorąco zapraszamy do wspólnego kolędowania przy żłóbku.