1. Druga niedziela wielkanocna przeżywana jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Gromadząc się na Eucharystii mamy jeszcze bardziej uświadomić sobie, że Bóg jest miłością miłosierną. Ta miłość przewyższa każdą ludzką miłość. Miłość Boża ofiaruje wszystko, co ma; nie zostawia sobie niczego. Bóg przecież tak umiłował świat, że dał nam swojego Syna Jednorodzonego, aby stał się ofiarą przebłagalną za grzechy – nie tylko nasze, ale i całego świata. Odpowiadając na miłość Bożą, prośmy Go dziś o miłosierdzie.

  1. Obchodzimy dziś Patronalne święto Caritas. Naszą modlitwą otoczmy tych, którzy z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem włączają się w dzieła i akcje prowadzone przez Caritas. Po Mszy św. zbiórka do puszek będzie na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w kościele Tydzień Miłosierdzia, który w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, jest wyjątkowy ze względu na bardzo trudną sytuację w Polsce i na świecie. Mimo wszystko dołóżmy starań, aby był to czas głębszej refleksji i bardziej uważnego rozejrzenia się wokół, by lepiej dostrzec tych, którzy szczególnie potrzebują naszej pomocy.

  1. Wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy we wtorek o godz. 18.00 na Mszę św. z homilią o tematyce fatimskiej. Po Mszy św. różaniec fatimski.

  1. Przyszła niedziela – trzecia niedziela wielkanocna, obchodzona będzie jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie Tydzień Biblijny. Celem jest zwrócenie naszej uwagi na moc Słowa Bożego, które może stać się drogowskazem na drodze chrześcijańskiego życia.

  1. Dziękujemy Panom Markowi Gawle i Krzysztofowi Szymaszkowi za bezpłatne przedłużenie na kolejny rok domeny i hostingu naszej strony parafialnej. Jest to ich, jak sami zaznaczyli, wkład w życie naszej Parafii. Informujemy też, że strona internetowa naszej Parafii zyskała nową szatę graficzną. Dziękujemy za to Ks. Piotrowi i klerykowi Mateuszowi.

  1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy dodatek – obrazek z wizerunkiem Najświętszego Serca Jezusa oraz aktem osobistego poświęcenia się Sercu Jezusa. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedź na pytanie jak miłosierdzie Boże może nas uratować i co na ten temat mówili kolejni papieże.

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w dni świąteczne. Dziękujemy także za wpłaty na konto. Składka z przyszłej niedzieli będzie jeszcze przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

  1. W ubiegłym tygodniu odszedł do Domu Pana śp. Władysław Dębski z ul. Brzegowej, którego pogrzeb był w Straszęcinie. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie”.