1. Jezus pokazuje uczniom swoje ręce i nogi, a następnie spożywa z nimi rybę. W tych czynach przekazuje prawdę, że wszystko, co mówił do nich wcześniej, wypełniło się przez Jego śmierć i zmartwychwstanie. I ta prawda staje się najważniejszym aspektem świadectwa uczniów. Mają iść do świata i głosić, że Chrystus został ukrzyżowany i zmartwychwstał. To ma być także nasze świadectwo.

 1. Trzecia niedziela wielkanocna obchodzona jest w Polsce jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jako chrześcijanie na słowie Bożym mamy budować nasze życie i umacniać naszą wiarę. Wykorzystajmy ten czas, aby częściej sięgać po Pismo św. i rozważać słowo Boże.
 • W Tygodniu Biblijnym codziennie od godz. 17.30 do 18.00 będą czytane przez naszą młodzież i ich rodziców, fragmenty Dziejów Apostolskich. Zapraszamy także
  w najbliższą niedzielę od godz. 11.00 do 11.30 na wspólne czytanie słowa Bożego. Niech to będzie dla nas zachęta do wspólnotowego czytania Pisma św. w naszych domach
 • Wychodząc z kościoła można zabrać tzw. ”Słowo życia”, czyli małe fragmenty z Pisma św., przygotowane przez opiekunów naszego Ogniska Misyjnego. Niech będą dla nas inspiracją do codziennego czerpania z bogactwa słowa Bożego. Karteczki znajdują się na stoliku za ławkami, a także przy Figurze Pani Fatimskiej i bocznym wyjściu z kościoła.

 1. Dzisiaj kończy w naszej parafii praktykę duszpasterską diakon Piotr Ryndak, alumn VI roku naszego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Praktyka trwała od początku Wielkiego Postu i była dla Diakona Piotra ostatnim etapem w przygotowaniu do święceń i posługi kapłańskiej. Serdecznie dziękujemy mu za modlitwę wśród nas, prowadzone nabożeństwa i troskę o piękno liturgii. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

 1. W roku poświęconym świętemu Józefowi, każdego 19-tego dnia miesiąca modlimy się za wstawiennictwem tego wielkiego Patrona. Zapraszamy w poniedziałek o godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo ku czci św. Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

 1. W piątek w liturgii przypada uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Z tej racji nie obowiązuję abstynencja od pokarmów mięsnych. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 1. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Modlitwą otoczymy zwłaszcza nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, Diakona Krzysztofa oraz naszych alumnów Mateusza i Wojciecha, a także sprawę nowych powołań do służby Bogu.

 1. Informujemy tych, którzy przyjeżdżają do kościoła samochodem, że zostało zmienione oznakowanie ulicy 3 Maja. Zamieniono tzw. strefę zamieszkania na ograniczenie prędkości, co pozwala na parkowanie obok kościoła, oczywiście z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Serdecznie dziękujemy za pomoc P. Burmistrzowi Dębicy i pracownikom Urzędu Miasta oraz Przewodniczącemu Rady Parafialnej.

 1. Dziekan Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii. Studia są przeznaczone dla osób świeckich i zakonnych, i służą pogłębieniu wiary oraz przygotowują do nauczania religii w szkole. Od 1 października br. Rozpoczną się także studia podyplomowe „Katecheza Przedszkolna” przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych posiadających uprawnienia pedagogiczne. Zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” mamy artykuły o Tygodniu Biblijnym i o realizowanym w Polsce wyjątkowym projekcie rehabilitacji osób, które przeszły COVID-19. W „Niedzieli” przeczytamy o tym, kto z Polaków może zostać wkrótce ogłoszony świętym lub błogosławionym i dlaczego Kościół potrzebuje dobrych egzorcystów?

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę. Dziękujemy także za wpłaty na konto. Składka dzisiejsza będzie jeszcze przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

 1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Domu Pana śp. Jan Otocki z ul. Słonecznej i śp. Jerzy Zator z ulicy Sikorskiego, którego pogrzeb będzie w dniu jutrzejszym. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie”.