1. „Pan mój i Bóg mój” – wyznajemy patrząc na zmartwychwstałego Chrystusa wraz z apostołem Tomaszem. Jezus przygarnia nas do swego serca pomimo braków naszej wiary. Z ufnością przystępujemy do Niego w dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia, nie przestając powtarzać z całym światem „Jezu ufam Tobie”.
  Z okazji Święta Miłosierdzia dzisiaj można zyskać, pod zwykłymi warunkami, odpust zupełny za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy przed Najświętszym Sakramentem.
  Dziś uroczystość odpustowa w parafii Miłosierdzia Bożego. Suma odpustowa, połączona z jubileuszem 50-lecia kapłaństwa Ks. Prał. Józefa Dobosza,  o g. 11.00.
 1. Obchodzimy dziś Patronalne święto Caritas. Naszą modlitwą otoczmy tych, którzy z zaangażowaniem i poświęceniem włączają się w dzieła i akcje prowadzone przez Caritas. Po Mszy św. zbiórka do puszek będzie na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w kościele Tydzień Miłosierdzia. Dołóżmy starań, aby był to czas bardziej uważnego rozejrzenia się wokół, by dostrzec tych, którzy potrzebują naszej pomocy.
 1. Przyszła niedziela – trzecia niedziela wielkanocna, obchodzona będzie jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie ogólnopolski Tydzień Biblijny. Celem jest zwrócenie naszej uwagi na moc Słowa Bożego, które jest drogowskazem na drogach codziennego życia.
 1. Burmistrz Miasta Dębicy, Przewodniczący Rady Miejskiej i Miejski Ośrodek Kultury zapraszają 23 kwietnia 2023 r. na koncert Poznańskich Słowików, który będzie w kościele św. Jadwigi i zainauguruje obchody Roku Krzysztofa Pendereckiego. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 1. Siostry Służebniczki zapraszają 1-go maja na pielgrzymkę z Tarnowa do Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie. Rozpoczęcie o godz. 6.25 w naszym kościele i przejazd do Tarnowa. Koszt przejazdu 25 zł., a zgłoszenia do piątku. Telefon do zapisów (515 098 578), a szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie internetowej naszej Parafii.
 1. Dzieci z Ogniska Misyjnego wraz z opiekunami dziękują za życzliwość i wszelkie ofiary złożone przy okazji kiermaszów i zakupu książek. Zebrana kwota 5 056 zł. będzie przeznaczona na wakacyjne rekolekcje dzieci z Ogniska.
 1. Krucjata Wyzwolenia Człowieka w Parafii Św. Jadwigi w Dębicy zaprasza w dniu 26 kwietnia 2023 r. – w środę o godz. 16.00, na sesję ewangelizacyjną „Zaproszeni do miłości i szczęścia”  poświęconą problematyce uzależnień i zniewoleń. Sesję poprowadzi Rafał Porzeziński, dziennikarz radiowy i telewizyjny. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury bardzo ciekawych numerów „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” z tekstami dotyczącymi tematu miłosierdzia Bożego. Jest także kieszonkowych rozmiarów modlitewnik z modlitwami do Jezusa Miłosiernego oraz książka  o apostołce miłosierdzia Bożego – Siostrze Faustynie.
  Polecamy ostatnie egzemplarze bardzo ciekawego Gościa Extra poświęconego relikwiom Męki Pańskiej.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w dni świąteczne, a także za wpłaty na konto.
  Serdeczne podziękowanie składamy P. Andrzejowi i P. Wojciechowi z Zawierzbia za ufundowanie świecy paschalnej – Paschału.