1. W dzisiejszej Ewangelii zmartwychwstały Chrystus zbliża się do swoich zrezygnowanych uczniów idących do Emaus. Spotkanie z Panem w drodze otwiera ich serca na rozumienie słów Pisma i uzdalnia ich do rozpoznania obecności Pana w znaku łamanego chleba. Prośmy dziś o dar słuchania słów Chrystusa i umiejętność wprowadzania ich w życie.
 1. Dzisiejsza – trzecia niedziela wielkanocna obchodzona jest w Polsce jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jako chrześcijanie na słowie Bożym mamy budować nasze życie i umacniać naszą wiarę. Wykorzystajmy ten czas, aby częściej sięgać po Pismo św. i rozważać słowo Boże.
 1. Dziś w kościele św. Jadwigi koncert Poznańskich Słowików, który inauguruje obchody Roku Krzysztofa Pendereckiego. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 1. Uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski wypadająca w tym roku w dzisiejszą 3 Niedzielę Wielkanocną będzie obchodzona w poniedziałek – 24 kwietnia.
 1. We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy, w ramach przygotowania do I-wszej Komunii św., uczniów klas III naszych szkół wraz z rodzicami.
 1. W sobotę przypada Ogólnopolski Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau.
 1. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Modlitwą otoczymy zwłaszcza nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, naszych alumnów Mateusza i Wojciecha oraz sprawę nowych powołań do służby Bogu.
 1. Przyszła – ostatnia niedziela kwietnia, będzie ogólnopolskim dniem modlitw za kierowców. Za wstawiennictwem św. Krzysztofa będziemy prosić o rozsądek i rozwagę dla wszystkich użytkowników dróg – kierowców i podróżujących.
 1. W przyszłą niedzielę zgodnie z naszą tarnowską tradycją, rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Będą codziennie o godz. 17.30. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Zachęcamy także do rodzinnej i prywatnej modlitwy Litanią Loretańską, a także do śpiewania „majówek” przy figurach i krzyżach.
 1. Obok bramy wjazdowej na plac kościelny został umieszczony duży, zielony kontener na makulaturę. Zachęcamy, aby skorzystać z okazji i zostawić w nim to, co zalega w naszych domach, czy piwnicach, ale tylko to, co jest makulaturą – kartony, opakowania, książki czy gazety. Pamiętajmy! Kontener jest tylko na makulaturę!
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł przygotowany na Niedzielę Biblijną, będący świadectwem znanych osób o roli słowa Bożego w ich życiu. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy artykuły o agresji i przemocy wśród młodych oraz wywiad z naszym biskupem tarnowskim.
  Dla najmłodszych polecamy „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczek dobra”.  Za ławkami są wartościowe książki, które można zabrać za dobrowolną ofiarę.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto parafialne i za wszelkie dobro.

 

Ogłoszenie o święceniach:

                 Zgodnie z przepisem Prawa Kanonicznego podaje się do wiadomości, że alumn V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, KUBALICA Mateusz, ur. 1995 r. w Dębicy pochodzący z naszej parafii, jest kandydatem do przyjęcia święceń Diakonatu 20 maja 2023 roku.
Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu tych święceń, jest zobowiązany w sumieniu poinformować o tym księdza proboszcza.
Dziękując Bogu za wielki dar Kapłaństwa, módlmy się gorąco w intencji naszego Rodaka, który przygotowuje się do przyjęcia święceń Diakonatu.