1. Druga niedziela wielkanocna przeżywana jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Współczesnemu człowiekowi tak bardzo jest potrzebne miłosierdzie Boga przez Jezusa w Duchu Świętym. Jezus sam zechciał przypomnieć przez posługę św. Faustyny: „Wszystko co istnieje, jest zawarte we wnętrznościach Mojego miłosierdzia głębiej, niż niemowlę w łonie matki. Jak boleśnie rani Mnie niedowierzanie Mojej dobroci. Najboleśniej ranią Mnie grzechy nieufności” (Dzienniczek, p. 1076). Hasłem tegorocznego Święta Miłosierdzia są słowa: „Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka”. Święto Miłosierdzia ma być nie tylko dniem szczególnej czci Boga w tej tajemnicy, ale także dniem łaski dla wszystkich ludzi, zwłaszcza grzeszników. Obchodzimy dziś Patronalne święto Caritas. Naszą modlitwą otoczmy tych, którzy z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem włączają się w dzieła i akcje prowadzone przez Caritas.

 

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w kościele Tydzień Miłosierdzia, który w tym roku jest wyjątkowy ze względu na bardzo trudną sytuację w Polsce i na świecie. Mimo wszystko dołóżmy starań, aby był to czas głębszej refleksji i bardziej uważnego rozejrzenia się wokół, by lepiej dostrzec tych, którzy szczególnie potrzebują naszej pomocy.

 

  1. Ze względu na obowiązujące ograniczenia dotyczące zgromadzeń religijnych i w trosce o nasze zdrowie i bezpieczeństwo, dziś jeszcze na Mszy św. może być tylko 5 osób. Zapraszamy do uczestnictwa w Święcie Miłosierdzia dzięki przekazowi internetowemu. Przypominamy, że rozporządzenie Rady Ministrów o obowiązku zakrywania ust i nosa za pomocą części odzieży albo maseczki, dotyczy również kościoła. Od poniedziałku rozporządzenie postanawia, że w kościołach będzie mogła przebywać 1 osoba na 15m2, a to oznacza, że w naszym kościele podczas liturgii może przebywać 40 osób.

 

  1. Od poniedziałku, godzinę przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której będzie prosić Boga o zaprzestanie epidemii.

 

  1. Piątek jest corocznym dniem całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu naszej Parafii. Gorąco zachęcamy, aby w tym dniu wygospodarować chociaż pół godziny w ciągu dnia i przeznaczyć na adorację Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Będziemy modlić się o zachowanie nas od nieszczęścia epidemii. Adoracja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 7.00 i potrwa do wieczornej Mszy św.

 

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– czwartek: uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski,

– sobota: święto św. Marka Ewangelisty, dzień modlitw o urodzaje.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga
i opieki świętych patronów.

  1. Przyszła niedziela – trzecia niedziela wielkanocna, obchodzona będzie jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie Tydzień Biblijny. Celem jest zwrócenie naszej uwagi na moc Słowa Bożego, które może stać się drogowskazem na drodze chrześcijańskiego życia.
  2. Wczoraj odeszła do Domu Pana śp. Teresa Kutrzeba z ul. Kosynierów. Polećmy jej  duszę Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie”.