1. Wiara w jednego Boga w trzech Osobach jest jednym z najbardziej specyficznych elementów chrześcijaństwa. Żadna inna religia tej tajemnicy nie podaje do wierzenia. Istnienie Trójcy Świętej jest dogmatem naszej wiary. Samym ludzkim rozumem nie doszlibyśmy do tej prawdy. Objawił nam to Jezus Chrystus. Prawda o tajemnicy Trójcy Przenajświętszej jest o tyle istotna, że przedstawia Pana Boga, jakim jest sam w sobie. Bóg jest jeden w swojej naturze, ale w trzech osobach. Pierwszą osobę wyróżnia ojcostwo, drugą osobę – synostwo, a trzecią – pochodzenie od Ojca i Syna. Tyle zdołała określić teologia katolicka na podstawie tekstów Pisma świętego i pism Ojców Kościoła.

 

 1. Dzisiejsza niedziela kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Tym, którzy jeszcze nie dopełnili tego obowiązku, przypominamy, że od poniedziałku, codziennie jest możliwość skorzystania ze spowiedzi w godz. 7.00 – 7.30 i 17.00 – 17.30.

 

 1. To już druga niedziela, kiedy – dzięki Bogu – możemy bez ograniczeń gromadzić się na Eucharystii w naszym kościele. Od dziś nie obowiązuje nas dyspensa!!! Została podtrzymana przez Księdza Biskupa jedynie dla osób w podeszłym wieku, z objawami infekcji, lub tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Przypominamy, że obowiązują nas w dalszym ciągu przepisy sanitarne takie jak dystans oraz maseczki. Bądźmy odpowiedzialni i nie narażajmy innych na niebezpieczeństwo.

 

 1. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa zwana potocznie Bożym Ciałem. Pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu obchodzimy w Wielki Czwartek, ale od XIII wieku Kościół obchodzi osobną uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, aby za ten dar niezwykły Chrystusowi w odpowiednio uroczysty sposób podziękować. W tym dniu ulicami miast przechodzą procesje eucharystyczne. W obecnym stanie prawnym praktycznie niemożliwe jest zorganizowanie tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszego Osiedla. Obowiązuje nas bowiem zakaz zgromadzeń powyżej 150 osób. Dlatego procesja będzie -jak co roku – po Mszy św. o godz. 10.00, ale tylko wokół kościoła, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Pójdziemy do symbolicznych czterech ołtarzy, przy których będzie odczytany fragment Ewangelii. Msze św. w Boże Ciało będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 – z procesją. Zapraszamy dodatkowo na Mszę św. o godz. 12.00 i wieczorem o godz. 18.00. O godz. 17.30 zapraszamy na uroczyste nieszpory eucharystyczne.  

 

 1. W związku z organizacją procesji Bożego Ciała, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną.

 

 1. Od uroczystości czwartkowej przezywać będziemy oktawę Bożego Ciała. Codziennie do przyszłego czwartku będziemy oddawać chwałę i dziękować Panu Jezusowi za obecność wśród nas. Msza św. z procesją eucharystyczną wokół kościoła o godz. 18.00.

 

 1. W sobotę, z racji 13-tego dnia miesiąca, o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec fatimski. Procesja fatimska będzie połączona z procesją Eucharystyczną. Prosimy Rycerstwo Niepokalanej o przystrojenie i niesienie w procesji Figury Fatimskiej.

 

 1. W tym i przyszłym tygodniu – w poniedziałek i wtorek o godz. 19.00 zapraszamy na obowiązkowe spotkania przed I Komunią świętą. Szczegółowy plan został podany w elektronicznym dzienniku szkolnym.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa, codziennie 15 minut przed Mszą św. wieczorną. W dalszym ciągu o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której prosimy Boga
  o zaprzestanie epidemii.

 

 1.   W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– poniedziałek: wspomnienie św. Jadwigi Królowej,

– czwartek: uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,

– piątek: wspomnienie bł. Romana Sitki, kapłana i męczennika,

– sobota wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapł. i dok. Kościoła.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask
od Boga i opieki świętych patronów.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Gość Niedzielny”
  i „Niedziela” znajdują się na stoliku za ławkami. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o duchowej procesji Bożego Ciała, a w tygodniku „Niedziela” mamy wyjaśnienie jak w praktyce rozumieć tajemnicę Trójcy Świętej. Polecamy też miesięczniki dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.

 

 1. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego, ogłasza nabór do klasy I. Nauka w Szkole jest bezpłatna. Przesłuchania odbędą się w dniach 15-17 czerwca. Szczegóły na stronie: www.zpsmdebica.pl

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiarę na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać za wszystkie oznaki życzliwości i wszelkie dobro.