1. Przez Krew Chrystusa Bóg zawarł z ludźmi Nowe Przymierze i ustanowił nowy Lud Boży – Kościół. Niedzielna Eucharystia jest znakiem tego Nowego Przymierza, bo gromadzimy się, by składać dziękczynienie i wypełniać polecenie naszego Pana i Zbawiciela, który chce, abyśmy byli ludem świętym i skutecznie głosili wśród ludzi nadejście królestwa Bożego.

 

 1. Dzisiejsza zbiórka do puszek przeznaczona jest na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i jego Wydziału Teologicznego w Tarnowie.

 

 1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Codziennie do czwartku będziemy oddawać chwałę i dziękować Panu Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza św. z procesją eucharystyczną wokół kościoła o godz. 18.00.

 

 1. W poniedziałek przypada 8 rocznica objęcia diecezji przez Biskupa Andrzeja Jeża. Zachęcamy do modlitwy za naszego Pasterza i zapraszamy na Mszę św. wieczorną, w czasie której będziemy modlić się w tej intencji.

 

 1. W poniedziałek i wtorek o godz. 19.00 zapraszamy dzieci i rodziców na obowiązkowe spotkania przed I Komunią świętą. Szczegółowy plan został podany w elektronicznym dzienniku szkolnym.

 

 1. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i tradycyjne błogosławieństwo dzieci oraz wianków. Msza św. z procesją o godz. 18.00, na która zapraszamy szczególnie dzieci i ich opiekunów.

 

 1. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to równocześnie Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Zapraszamy na Mszę św. z procesją o godz. 18.00. Przypominamy, że ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

 

 1. W sobotę obchodzić będziemy wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi. Panny. Do zaistnienia kultu i nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi najbardziej przyczyniły się objawienia, jakie miały miejsce w 1917 r. w Fatimie, a które przypominają nam obowiązek podejmowania pokuty i zadośćuczynienia za grzechy współczesnego świata i za nasze grzechy.

 

 1. W sobotę i przyszłą niedzielę o godz. 13.00 dzieci dwóch klas III przystąpią do I-wszej Komunii świętej. Bardzo prosimy, aby te Msze św. pozostawić tylko dla dzieci komunijnych i ich rodzin. Spowiedź dla dzieci rodziców będzie w środę i piątek o godz. 19.00. Pozostałych prosimy, aby korzystali z sakramentu spowiedzi w inne dni tygodnia. Przypominamy, że od poniedziałku, codziennie jest możliwość skorzystania ze spowiedzi w godz. 7.00 – 7.30 i 17.00 – 17.30.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” znajdują się na stoliku za ławkami. W „Gościu Niedzielnym” polecamy  artykuł o Przeistoczeniu i realnej obecności Chrystusa w chlebie i winie. Polecamy także miesięczniki dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.

 

 1. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego, ogłasza nabór do klasy I. Nauka w Szkole jest bezpłatna. Przesłuchania odbędą się w dniach 15-17 czerwca. Szczegóły na stronie: www.zpsmdebica.pl

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za wpłaty na konto parafialne.

 

 1. W ubiegłym tygodniu odeszła do Domu Pana śp. Barbara Mazurkiewicz z ul. Sikorskiego. Polećmy jej duszę oraz naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie”.