1. Dzisiaj w sposób szczególny zatrzymujemy się nad jedną z największych tajemnic naszej wiary, jaką jest prawda, że nasz Bóg jest jeden, ale w trzech Osobach. Nad każdym z nas wezwano Ojca i Syna, i Ducha Świętego w chwili chrztu. Niemal każdą modlitwę zaczynamy od wezwania Trójcy Świętej. Kreśląc na sobie znak krzyża wypowiadamy imiona Trzech Osób Boskich, a naszym pierwszym powołaniem jest miłość na wzór relacji, jakie panują między Osobami Trójcy. Otwórzmy nasze serca na dar Bożej miłości.
  Dziś uroczystość odpustowa w parafii w Żyrakowie.
 1. Wczoraj, w Tarnowie, nasz parafianin, diakon Mateusz KUBALICA w otrzymał z rak Bpa Andrzeja Jeża święcenia kapłańskie. Zapraszamy wszystkich parafian na Prymicyjną Mszę świętą, którą Ks. Prymicjant będzie celebrował dziś o godz. 11.30. Otoczmy naszego Ks. Prymicjanta i pozostałych, wczoraj wyświęconych Kapłanów, serdeczną modlitwą.
  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie pięknych prymicyjnych dekoracji i wczoraj uroczyście witali Księdza Prymicjanta.
 1. Dziś kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Tych, którzy jeszcze nie dopełnili tego obowiązku, prosimy, aby skorzystali ze spowiedzi w czasie Mszy świętych.
 1. Dziś także Dzień Matkidzień wdzięcznej pamięci o naszych Mamach – tych żyjących i tych, które odeszły już z tej ziemi. Zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwo majowe aby za wstawiennictwem najlepszej Matki – Maryi modlić się za nasze Mamy.
 1. Także dzisiaj – o godz. 16.30 w salce w domu parafialnym spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Fatimy i Santiago de Compostela.
 1. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa zwana potocznie Bożym Ciałem. Pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu obchodzimy w Wielki Czwartek, ale od XIII wieku Kościół obchodzi osobną uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, aby za ten dar niezwykły Chrystusowi w odpowiednio uroczysty sposób podziękować. Msze św. w Boże Ciało będą
  o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i wieczorem o godz. 18.00
  . O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
  Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszymy z uroczystą procesją Eucharystyczną. Zapraszamy dzieci sypiące kwiaty i dzieci komunijne. Trasa procesji będzie ulicami Piłsudskiego, Witosa i 3 Maja. Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy mieszkańców ulicy   3 Maja: ołtarz I, mieszkańcy bloków 6 i 8. Ołtarz II: mieszkańcy bloków 5 i 7. Ołtarz III: mieszkańcy bloku 16 i nowego bloku z ul. Piłsudskiego 24.  Ołtarz IV: mieszkańcy bloków 10 i 12.
  Prosimy o udekorowanie okien mieszkań wzdłuż trasy procesji, a właścicieli samochodów o nie parkowanie samochodów w czwartek w miejscu procesji, aby nie utrudniać przejścia.
 1. Od uroczystości czwartkowej przeżywać będziemy oktawę Bożego Ciała. Codziennie do przyszłego czwartku będziemy oddawać chwałę i dziękować Panu Jezusowi za obecność wśród nas. Msza św. z procesją eucharystyczną wokół kościoła o godz. 18.00.
 1. W tym tygodniu przypada I-wsza Sobota miesiąca. Zapraszamy na całodzienną adorację Najśw. Sakramentu, a na wspólną modlitwę o godz. 17.00 zapraszają członkowie Rycerstwa Niepokalanej.

 2. W tym tygodniu, w środę obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, a w sobotę wspomnienie św. Justyna męczennika. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.
 1. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Dzień Dziękczynienia, święto obchodzone   od 14 lat w pierwszą niedzielę czerwca. Ponieważ nie ma zgłoszonych dzieci do chrztu, nie będzie Mszy świętej chrzcielnej o godz. 12.30.
 1. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe. W sobotę rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie po Mszy świętej wieczornej będziemy modlić się litanią do Najświętszego Serca Jezusowego.
 1. Przypominamy, że 8 czerwca – w sobotę organizowana jest z naszej parafii pielgrzymko-wycieczka. Szczegóły wyjazdu podane są na afiszu w gablocie oraz na stronie internetowej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapraszamy.
 1. Serdecznie zapraszamy młodych na coroczny wyjazd na Lednicę. Wydarzenie to jest wspaniałą okazją do pogłębienia wiary, wspólnej modlitwy oraz integracji z młodzieżą z naszego rejonu i z całej Polski. Zapisy u Ks. Macieja.
  Jednocześnie zapraszamy na kolejną Mszę Świętą “Światłość w Ciemności” która odbędzie się dzisiaj w kościele Ducha Świętego w Dębicy. O godzinie 19.45 nowenna, a o godzinie 20.00 Eucharystia.
 1. Katolickie Centrum Edukacji Kana w porozumieniu z antykwariatem Tezeusz organizuje zbiórkę książek, które zalegają w naszych mieszkaniach. Książki można składać w ciągu najbliższego tygodnia, przy sekretariacie w budynku KANY (ul. Chopina). Zbiórce nie podlegają: encyklopedie powszechne, słowniki językowe i gramatyczne, podręczniki szkolne, klasyka polska wydana w czasie PRL-u, harlequiny oraz gazety i czasopisma. Książki powinny być w stanie zdatnym do ponownego użytku. Dochód z akcji przeznaczony będzie na rozwój KCE KANA.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o zmianach w Kościele w związku z nowymi wytycznymi dotyczącymi orzekania o zjawiskach nadprzyrodzonych. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedź na pytanie jakie jest miejsce mężczyzn w Kościele?, a biblista wyjaśnia znaczenie Chleba Eucharystycznego.
  Polecamy także bardzo ciekawy, nowy numer „Gość EXTRA”, wydany z okazji Dnia Matki, który na 100 stronach opisuje historie matek, począwszy od Matki Jezusa poprzez matki świętych po „matki” wielkich dzieł w Kościele.
  Dla najmłodszych polecamy „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczek dobra”.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, w święto Maryi Matki Kościoła oraz wpłaty na konto parafialne.
 1. W ostatnim tygodniu odszedł do Domu Pana śp. Leszek Łapa, l. 68, z ul. 3 Maja, którego pogrzeb był w Zasowie. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.