1. Bóg dał przykazanie „Dzień święty święcić” nie po to, aby nam utrudniać życie, ale żeby je uświęcić. Oderwanie się od codziennych zajęć jest darem dla każdego, danym dla zadbania o relacje z Bogiem i bliźnimi. Wdzięczni za ten dar zwróćmy się do Boga, który w Eucharystii chce nas czynić podobnymi do Jezusa Chrystusa.
  Dzisiejsza niedziela to Dzień Dziękczynienia, święto obchodzone od 17 lat w pierwszą niedzielę czerwca, tym razem pod hasłem: „Dziękujemy za służbę człowiekowi”. Tegoroczne Święto Dziękczynienia jest okazją do uczczenia 650. rocznicy urodzin królowej Jadwigi, ale także 25. rocznicy beatyfikacji bł. Edmunda Bojanowskiego oraz 40. rocznicy śmierci bł. Jerzego Popiełuszki.
 1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Codziennie do czwartku będziemy oddawać chwałę i dziękować Panu Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza św. z procesją eucharystyczną wokół kościoła o godz. 18.00.
  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg procesji Bożego Ciała. Dziękujemy zwłaszcza za przygotowanie ołtarzy mieszkańcom bloków przy ul. 3 Maja i ul. Piłsudskiego bl. 24.
 1. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek, i I-wszy Piątek miesiąca. W czwartek spowiedź od godz. 17.00. Do spowiedzi w czwartek zapraszamy zwłaszcza dzieci klas trzecich i czwartych. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne i procesja po Mszy świętej wieczornej. W I-wszy Piątek zapraszamy rano na dodatkową Mszę św. o godz. 7.00. Spowiedź święta od godz. 17.00. Rodziców dzieci klas trzecich, prosimy o dopilnowanie swoich pociech w rozpoczęciu „Dziewięciu Pierwszych Piątków”. Z racji spowiedzi kancelaria w piątek będzie nieczynna.  Do chorych z posługą udamy się: Ks. Proboszcz i Ks. Mariusz     w piątek od godz. 8.30, Ks. Maciej w sobotę od g. 8.30, a Ks. Szczepan po uzgodnieniu.
 1. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i tradycyjne błogosławieństwo dzieci oraz wianków. Msza św. z procesją o godz. 18.00, na którą zapraszamy szczególnie dzieci i ich opiekunów.
 1. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to równocześnie Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Bardzo prosimy o modlitwę w tej intencji, a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy na Mszę świętą z procesją o godz. 18.00. Przypominamy, że ze względu na uroczystość, w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 1. W sobotę obchodzić będziemy wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi. Panny. Do zaistnienia kultu i nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi najbardziej przyczyniły się objawienia, jakie miały miejsce w 1917 r. w Fatimie, a które przypominają nam o obowiązku pokuty i zadośćuczynienia za grzechy nasze i świata.
 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
  – poniedziałek – św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników Ugandy;
  – środa: św. Bonifacego, biskupa i męczennika;
  – piątek: uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  – sobota: wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi.
                   Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Eucharystię.
 1. Przypominamy, że wyjazd organizowanej z naszej Parafii pielgrzymko-wycieczki w okolice Krakowa jest 8 czerwca – w sobotę o godz. 6.00 z parkingu obok ZUS-u.
  W związku z wyjazdem intencja Mszy św. z g. 6.30: śp. Włodzimierz Migoń w 28 roczn. śmierci, będzie odprawiona o g. 9.00 w Opactwie Cystersów w Krakowie-Mogile.
 1. Z okazji 25 rocznicy beatyfikacji Edmunda Bojanowskiego Siostry Służebniczki serdecznie zapraszają na Piknik Rodzinny, który odbędzie się w sobotę 8 czerwca br. w ogrodach sióstr przy ul. Krakowskiej 15 w Dębicy w godz. 12.00 – 17.00, oraz na uroczystą Mszę świętą, która będzie sprawowana w niedzielę 9 czerwca w kościele klasztornym w Dębicy o godz. 16.00.
 1. W niedzielę 16 czerwca będziemy przeżywać Diecezjalne Święto Rodziny, które jest dniem wdzięczności Bogu za każde małżeństwo i rodzinę. Szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie internetowej naszej Parafii.
 1. V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” znajdują się na stoliku za ławkami. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m.in. teksty: o czym świadczy wzywanie do usuwania krzyży z przestrzeni publicznej oraz jak wyglądała Eucharystia pierwszych chrześcijan i kiedy zaczęto adorować Najświętszy Sakrament w monstrancji. W tygodniku „Niedziela” mamy przypomnienie pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i tekst o pokusie lepszego Kościoła.
  Polecamy też miesięczniki dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i w uroczystość Bożego Ciała oraz za wpłaty na konto parafialne. Składka z Bożego Ciała została przeznaczona na cele charytatywne Caritas diecezjalnej.
  Składka w przyszłą niedzielę będzie naszą pierwszą w tym roku składką inwestycyjną.
 1. W minionym tygodniu odeszli do Domu Pana śp. Janusz Stalec, lat 63, z ul. Słonecznej oraz śp. Janina Pijar, l. 91, ul. Cegielnianej, której pogrzeb będzie we wtorek.. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

                                                      Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.