1. Wiara w jednego Boga w trzech Osobach jest jednym z najbardziej specyficznych elementów chrześcijaństwa. Żadna inna religia tej tajemnicy nie podaje do wierzenia. Istnienie Trójcy Świętej jest dogmatem naszej wiary. Samym ludzkim rozumem nie doszlibyśmy do tej prawdy. Objawił nam to Jezus Chrystus. Prawda o tajemnicy Trójcy Przenajświętszej jest o tyle istotna, że przedstawia Pana Boga, jakim jest sam w sobie. Bóg jest jeden w swojej naturze, ale w trzech osobach. Pierwszą osobę wyróżnia ojcostwo, drugą osobę – synostwo, a trzecią – pochodzenie od Ojca i Syna. Tyle zdołała określić teologia katolicka na podstawie tekstów Pisma świętego i pism Ojców Kościoła.
 • Dzisiejsza niedziela jest niedzielą synodalną. Modlimy się w intencjach trwającego
  V Synodu naszej Diecezji.

 1. Wczoraj, w Tarnowie, nasz parafianin, diakon Krzysztof Wiercioch w otrzymał z rak Bpa Andrzeja Jeża święcenia kapłańskie. Zapraszamy wszystkich parafian na Prymicyjną Mszę świętą, którą Ks. Prymicjant będzie celebrował dziś o godz. 11.00. Otoczmy naszego Ks. Prymicjanta i pozostałych, wczoraj wyświęconych Kapłanów, serdeczną modlitwą.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie prymicyjnych dekoracji, a Nadleśnictwu Dębica dziękujemy za bezpłatne przekazanie stroiszu jodłowego, który posłużył do dekoracji bram powitalnych Księdza Prymicjanta.

 1. Dziś kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Tych, którzy jeszcze nie dopełnili tego obowiązku, prosimy, aby skorzystali ze spowiedzi w czasie Mszy św.

 1. W poniedziałek zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe, a od wtorku rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa. Codziennie po Mszy św. wieczornej będziemy modlić się litanią do Najśw. Serca Jezusa.

 1. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa zwana potocznie Bożym Ciałem. Pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu obchodzimy w Wielki Czwartek, ale od XIII wieku Kościół obchodzi osobną uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, aby za ten dar niezwykły Chrystusowi w odpowiednio uroczysty sposób podziękować. Msze św. w Boże Ciało będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, wieczorem o godz. 18.00. O godz. 17.30 zapraszamy na uroczyste nieszpory eucharystyczne.
 • Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszymy z uroczystą procesją Eucharystyczną. Zapraszamy dzieci sypiące kwiaty i dzieci komunijne. Trasa procesji będzie ulicami Piłsudskiego, Witosa i 3 Maja. Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Zbiórka chętnych do przygotowania ołtarzy będzie w środę po Mszy św. wieczornej. Przypominamy, że podczas procesji obowiązuje wymóg zachowania dystansu społecznego (1,5 m). Mając na uwadze dobro, jakim jest zdrowie publiczne oraz uwzględniając wytyczne Powiatowego Inspektora Sanitarnego informujemy, że uczestnicy procesji powinni obowiązkowo zasłaniać ust i nos maseczką.
 • W związku z organizacją procesji Bożego Ciała, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną.

 1. Od uroczystości czwartkowej przeżywać będziemy oktawę Bożego Ciała. Codziennie do przyszłego czwartku będziemy oddawać chwałę i dziękować Panu Jezusowi za obecność wśród nas. Msza św. z procesją eucharystyczną wokół kościoła o godz. 18.00.

 1. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek w czasie Mszy św. W I-wszy Piątek spowiedź od godz. 16.00. Z racji spowiedzi kancelaria w piątek będzie nieczynna. Do chorych z posługą udamy się:
 • Ks. Piotr we wtorek o godz. 8.00, Ks. Mariusz i Ks. Proboszcz w piątek od 8.00, a Ks. Szczepan w sobotę o godz. 8.00. Rodziców dzieci klas III i IV prosimy o dopilnowanie swoich pociech w realizacji dziewięciu pierwszych piątków miesiąca.

 1. W piątek na Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczną się trzydniowe rekolekcje kandydatów do bierzmowania z klas ósmych. W sobotę, po całodniowym programie, będą wspólnie z nami przeżywać Mszę św. wieczorną. Rekolekcje „Młodzi na Progu” – tak nazywa się program przygotowania do bierzmowania – zakończą się w przyszłą niedzielę, a zwieńczy je przyjęcie sakramentu bierzmowania w dniu 9 czerwca. Otoczmy młodych modlitwą.
 • W związku z rekolekcjami bierzmowanych, które są organizowane w kościele, w sobotę nie będzie całodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 zapraszamy na modlitwę z Rycerstwem Niepokalanej.

 1. W tym tygodniu, w poniedziałek, obchodzimy liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, we wtorek wspomnienie św. Justyna męczennika, w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, a w sobotę wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 1. W następną niedzielę po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na budowę pomnika dziecka Utraconego, który ma stanąć na cmentarzu przy ul. Wielopolskiej. Jego celem jest upamiętnienie dzieci utraconych w wyniku poronienia, przedwczesnego porodu lub w inny sposób.

 1. W uroczystość Bożego Ciała – 3 czerwca 2021 r. godz.20.00 na Placu Solidarności, parafia św. Jadwigi zaprasza na Dębicki Wieczór Uwielbienia. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 1. W przedsionku kościoła została zamontowana automatyczna kropielnica z wodą święconą. Jest bardzo prosta w obsłudze – wystarczy podłożyć palce. Została ona ufundowana przez rodzinę z naszej parafii, która pragnie pozostać anonimowa. Bóg zapłać za ten dar.

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy dodatek zawierający medytacje i modlitwy oparte na wszystkich wezwaniach z litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedzi na pytania jaka jest geneza uroczystości Bożego Ciała i dlaczego idziemy w procesji eucharystycznej? Dla dzieci jest bardzo dobry numer „Małego Gościa Niedzielnego”.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, oraz za wpłaty na konto.

 1. W ubiegłym tygodniu odeszła do Domu Pana śp. Maria Nowak z Zawierzbia, której pogrzeb będzie w poniedziałek. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie”.