1. Razem z całym Kościołem rozpoczynamy dziś Wielki Tydzień, w którym będziemy rozważać najważniejsze wydarzenia naszej wiary: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa. Niedziela Palmowa, to pamiątka wjazdu Jezusa do Jerozolimy, którego tłumy witały zielonymi gałązkami i okrzykami „Hosanna”. Liturgia dzisiejszej Niedzieli skupia się na Męce Pańskiej, ale jest ona także zapowiedzią Zmartwychwstania – zwycięstwa nad śmiercią i nowego życia, które symbolizują palmy.
 1. Dzisiaj na Mszy św. o 11.30 uroczysta procesja z palmami, a po Mszy św. konkurs z nagrodami na najwyższą i najładniejszą palmę. Zapraszamy wszystkie dzieci.
 1. Dziś, po każdej Mszy świętej, dzieci z Ogniska Misyjnego, wraz z opiekunami zapraszają na świąteczny kiermasz, na którym można nabyć babki wielkanocne, ciasto oraz ozdoby świąteczne. Ofiary przeznaczone są na rekolekcje wakacyjne dzieci z Ogniska.
  Na stolikach za ławkami są jeszcze albumy i książki, które wychodząc z kościoła można zabrać, a dowolna ofiara jest wsparciem działalności parafialnego Ogniska Misyjnego.
 1. W dniu dzisiejszym, poprzez zbiórkę ofiar do puszek, wspieramy materialnie rodzinę z ul. Osiedlowej, która ucierpiała w wyniku wybuchu butli z gazem i pożaru.
 1. Starostwo Powiatowe w Dębicy zaprasza dziś na Powiatowy Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową oraz Kiermasz Wielkanocny, które będzie w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy w godz. 11.00.  – 14.00.
 1. Dzisiaj wieczorem zapraszamy na Dębicką Drogę Krzyżową. O godz. 20.30 wyruszymy procesją z rozważaniami stacji Drogi Krzyżowej. Około godz. 21.15 na Placu Solidarności oczekiwać będziemy na „godzinę odejścia” czyli 21.37, by przy biciu dębickich dzwonów kościelnych podziękować za dar św. Jana Pawła II i prosić o opamiętanie tych, którzy pod maską sprawiedliwych chcą przekreślić wielkość tej postaci. Weźmy wszyscy udział w tej modlitwie i zabierzmy białe wkłady do zniczy.
 1. Jak już informowaliśmy, w tym roku nie będzie w naszej parafii Rekolekcji wielkopostnych, ponieważ we wrześniu będzie renowacja misji świętych. Zapraszamy od poniedziałku do środy na Msze św. wieczorne z kazaniami wprowadzającymi nas w liturgię Triduum Paschalnego.
 1. W czwartek od godz. 8.00 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w sprzątaniu kościoła.
 1. Rozpoczynamy dziś Wielki Tydzień, którego centrum stanowi Triduum Paschalne, kończące się Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego.
  W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej, będąca pamiątką Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia  sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa o godz. 18.00.
  Po zakończonej liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 23.00.
  Przypominamy,
  że za adorację Najśw. Sakramentu przynajmniej przez pół godziny Kościół udziela odpustu zupełnego.
  Program adoracji znajduje się na stronie internetowej i w gablocie.
 1. Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Chrystusa. Nie sprawuje się w tym dniu Mszy świętej. Zapraszamy na nabożeństwa drogi Krzyżowej i liturgię Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 9.00. Po tym nabożeństwie dzieci złożą skarbonki z „darem serca” dla ubogich.
  O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, rozpoczęcie nowenny przed Świętem Miłosierdzia i Droga Krzyżowa dla dorosłych.
  Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża świętego o godz. 18.00, a po jej zakończeniu przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 23.00. Po przeniesieniu Najświętszego Sakramentu do Grobu rozpoczniemy śpiew Gorzkich Żali.
  O godz. 22.00 Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzieżową Grupę Apostolską, 
  Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do sytości.  Post ten obowiązuje wiernych od 18 do 60 roku życia. Natomiast wszystkich obowiązuje wstrzemięźliwość od mięsa i jego przetworów. Zachęcamy, aby tradycyjny post zachować także w Wielką Sobotę. 
  Prosimy, by w Wielki Piątek przyozdobić przydrożne krzyże i krzyże w mieszkaniach. Dziękujemy P. Ewie za wieloletnią troskę o krzyż misyjny. 
 1. W Wielką Sobotę adoracja Jezusa Eucharystycznego w Grobie od godz. 6.00. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny co pół godziny od 8.00 do 13.00.
  Przynosząc do kościoła pokarmy, pamiętajmy, aby chociaż na chwilę podejść do Grobu Pańskiego i w chwili modlitwy, podziękować Jezusowi za dzieło naszego odkupienia.
  Uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. Rozpocznie ją poświęcenie ognia    i zapalenie paschalnej świecy. Podczas liturgii zostanie poświęcona woda, odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i z radością ogłosimy Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
  Prosimy, aby na liturgię przynieść świece. 
 1. Niedzielę Zmartwychwstania rozpoczniemy o godz. 6.00 uroczystą procesją rezurekcyjną, ogłaszając światu, że Chrystus zmartwychwstał i jest z nami.
  W niedzielę nie będzie Mszy św. chrzcielnej o godz. 12.30.
  W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. tak, jak w każdą niedzielę.
 1. Do chorych z posługą świąteczną udamy się: Ks. Mariusz w poniedziałek od godz. 13.30, Ks. Maciej we wtorek od godz. 13.30, Ks. Proboszcz i Ks. Szczepan w czwartek od godz 8.30.
 1. W Wielki Czwartek spowiedź od godz. 16.00 do 17.00 i od 21.00 do 22.00, w Wielki Piątek dyżur w konfesjonale w godz. 6.00 – 12.00 i 15.00 – 17.00, a w Wielką Sobotę spowiedź od godz. 8.00 do 13.00.
 1. Parafialny Oddział Caritas dziękuje wszystkim którzy wsparli darami i ofiarami przygotowanie świątecznych paczek dla ubogich. Wydawanie paczek będzie w środę (5 kwietnia) od godz.16.00. Po odbiór paczek zapraszamy wyłącznie osoby dorosłe!
 1. Dziś i w Wielkim Tygodniu będzie jeszcze można nabyć baranki wielkanocne i paschaliki. W dniu dzisiejszym zapraszamy przy wejściu do domu parafialnego, natomiast w tygodniu baranki i paschaliki będą na stoliku za ławkami.
 1. Dziękujemy serdecznie P. Janowi z Zawierzbia, który przez miesiąc czasu dzielnie pełnił w naszym kościele posługę kościelnego, zastępując P. Józefa, który był na chorobowym.
 1. W nowym numerze tygodnika „Gość Niedzielny” warto przeczytać m. in. o Triduum Paschalnym, aby jak najlepiej przygotować się do przeżycia tajemnic naszego zbawienia. Tygodnik „Niedziela” zawiera praktyczne porady, jak skutecznie przekazywać dzieciom wiarę i co robić, aby młodzi nie odchodzili od Boga.
  Polecamy także „Gość Extra” w cenie 14 zł., poświęcony w całości relikwiom Męki Pańskiej oraz książki „Wszystko o spowiedzi”, „Wszystko o Eucharystii” i „Wszystko o Wielkanocy”, które pozwolą nam lepiej zrozumieć i świętować Zmartwychwstanie.
  Dla dzieci są nowe numery „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczka Dobra”.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, przeznaczone na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Dziękujemy także za wpłaty na konto.
  Składka w przyszłą – Wielkanocną Niedzielę będzie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.