1. Ostatnia niedziela roku kalendarzowego. Przezywamy ją jako święto Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Kościół zaraz w niedzielę po Bożym Narodzeniu zaprasza nas byśmy się wpatrywali w Świętą Rodzinę i w niej szukali wzorców dla naszych dzisiejszych rodzin. Modlimy się dziś za wszystkie małżeństwa i rodziny naszej Parafii, a zwłaszcza za małżonków, którzy w tym roku obchodzili małżeńskie jubileusze.
  • Wszystkich małżonków, którzy nie będą na Mszy św. zachęcamy, aby w otoczeniu najbliższych, dzieci odnowili sami wobec siebie przyrzeczenia małżeńskie i oddali siebie i całą rodzinę Najświętszemu Sercu Jezusa. Tekst odnowienia przyrzeczeń jest na naszej stronie parafialnej.
  • Dzisiejsza niedziela jest też niedzielą synodalną. Modlimy się w intencjach V Synodu naszej Diecezji.

  1. W czwartek ostatni dzień roku 2020. O godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną i suplikacje, a o godz. 16.00 zapraszamy na uroczyste nieszpory dziękczynno-błagalne połączone ze Mszą św. Będziemy wspólnie dziękowali Bogu za dar kończącego się, jakże trudnego roku i upraszali potrzebne łaski na dni Nowego – 2021 roku. Nie będzie już w tym dniu Mszy św. o godz. 18.00.

  1. W piątek – 1 stycznia przypada uroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte według porządku niedzielnego. Rozpoczniemy Nowy Rok prosząc o opiekę i orędownictwo Bożej i naszej Matki. Jest to także dzień modlitwy o pokój na świecie. Jest to święto obowiązkowe. Nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

  1. W tygodniu przypadają pierwszy Piątek i Sobota miesiąca. Nie będzie specjalnej spowiedzi. Prosimy, aby korzystać z sakramentu pokuty podczas Mszy św. Do chorych w sobotę udamy się tylko na prośbę chorych lub ich bliskich. W sobotę, na wspólną modlitwę o godz. 17.00 zapraszają członkowie Rycerstwa Niepokalanej. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi.

  1. Ze względu na pandemię, nie będzie w tym roku tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich zwanych kolędą. Zamiast wizyty kapłana w domach i mieszkaniach, zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę, poświęcenie wody i błogosławieństwo. Zapraszać będziemy poszczególne rejony naszej parafii. W Nowy Rok i pierwszą niedzielę stycznia podamy szczegóły dotyczące tej, jakże odmiennej formy „kolędowania”.

  1. Dziękujemy naszemu chórowi parafialnemu za piękny śpiew kolęd w Dzień Bożego Narodzenia. Przypominamy, że poszukujemy usilnie dwóch lub trzech tenorów, którzy wspomogą śpiew męskimi głosami.

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i w obydwa świąteczne dni. Dziękujemy za wpłaty na konto i za wszelką życzliwość i dobro. Dziękujemy także za przekazane życzenia świąteczne.

  1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Domu Pana śp. Emilia Barszcz z Zawierzbia i śp. Antoni Dzik z ul. Słonecznej, którego pogrzeb będzie we wtorek. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie”.