1. Kończymy dziś Okres Wielkanocny uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Kiedy Apostołowie wyszli z Wieczernika byli odmienieni. Zadziwiali odwagą i mową zrozumiałą dla każdego. To dzieło Ducha Świętego, który i dziś działa z taką samą mocą, jak w dniu Pięćdziesiątnicy. Niech „Zielone Święta” odmienią nasz sposób myślenia, widzenia Boga, świata i siebie oraz otworzą nas na moc miłości, którą rozlewa w naszych sercach obiecany Duch Święty.
  Dzisiaj za pobożne odmówienie, w kościele lub kaplicy, hymnu: „O Stworzycielu Duchu, przyjdź.” można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.
 1. Dzisiaj o godz. 11.30 Msza św. dla uczniów klas IV naszych szkół, ich rodziców i chrzestnych, z okazji Rocznicy I Komunii świętej.      Dziś także uroczystości odpustowe w sąsiednim kościele Ducha Świętego. Suma odpustowa o godz. 12.00.
 1. Dzisiaj wieczorem nasz parafianin, diakon Mateusz KUBALICA rozpocznie rekolekcje przed święceniami kapłańskimi. W sobotę o godz. 9.00 w katedrze w Tarnowie otrzyma z rak Bpa Andrzeja Jeża święcenia prezbiteratu. Zapraszamy wszystkich parafian w sobotę o godz. 17.00 na powitanie  nowo wyświęconego Kapłana, które będzie na placu kościelnym. O godz. 17.30 Ksiądz Prymicjant odprawi nabożeństwo majowe, a w przyszłą niedzielę Prymicyjną Mszę świętą o godz. 11.30. Otoczmy diakona Mateusza  i pozostałych diakonów modlitwą, zwłaszcza w dniach, w których kandydaci do święceń przeżywają rekolekcje.
 1. W poniedziałek przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Matka Najświętsza, Oblubienica Ducha Świętego, mocą którego w dniu Zwiastowania poczęła Jezusa Chrystusa, przeżyła w Wieczerniku wraz z Apostołami zstąpienie Ducha Miłości na Kościół. Od tej chwili Maryja, Wspomożycielka Wiernych i Matka Kościoła, towarzyszy Kościołowi. Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, o 16.00 i 18.00.
 1. W piątek przypada Dzień Modlitwy za Kościół w Chinach.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – poniedziałek: święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła,
  – czwartek: święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
  – piątek: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
             Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.
 1. Przyszłą niedzielę obchodzić będziemy jako uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy, aby wypełnić przykazanie kościelne i przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunię świętą.
  Przyszła niedziela to Dzień Matkidzień wdzięcznej pamięci o naszych Mamach – tych żyjących i tych, które odeszły już z tej ziemi. Zapraszamy w tym dniu  o godz. 17.30 na nabożeństwo majowe aby za wstawiennictwem najlepszej Matki – Maryi modlić się za nasze Mamy.

8.  Kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie zaprasza 25 maja o g. 10.00 dzieci po I Komunii świętej na wspólne dziękczynienie. Szczegóły na afiszu w gablocie.      Serdecznie dziękujemy rodzicom, dzieci, które u ubiegłą niedzielę przyjęły I Komunię św. za „dar ołtarza” w postaci pięknej kadzielnicy i pięciu ornatów, które będą używane do sprawowania liturgii w naszym kościele. Bóg zapłać!

 1. W przyszłą niedzielę, o godz. 16.30 w salce w domu parafialnym odbędzie się spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Fatimy i Santiago de Compostela.
 1. Nasza Parafia organizuje w dniu 8 czerwca – sobota, pielgrzymko-wycieczkę do opactwa cystersów w Krakowie-Mogile, klasztoru karmelitów w Czermnej oraz na Pustynię Błędowską. Koszt wyjazdu to 100 zł., wpłacane przy zapisie w kancelarii lub zakrystii.
 1. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana JezusaBoże Ciało. Trasa procesji będzie ulicami Piłsudskiego, Witosa i 3 Maja. Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Zapraszamy w środę po Mszy św. wieczornej na spotkanie mieszkańców ul. 3 Maja: ołtarz I, mieszkańcy bloków 5 i 7. Ołtarz II: mieszkańcy bloków 6 i 8. Ołtarz III: mieszk. bloków 10 i 12. Ołtarz IV: mieszkańcy bloku 16 i nowego bloku z ul. Piłsudskiego 24.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy także do rodzinnej i prywatnej modlitwy Litanią Loretańską, a także do śpiewania „majówek” przy kapliczkach i krzyżach.
 1. W ostatnim tygodniu zostało całkowicie wymienione oświetlenie prezbiterium. Stare pobierało dużo prądu i coraz częstej się psuło. Dziękujemy gorąco naszemu parafianinowi p. Grzegorzowi Zborowskiemu, który całą pracę wykonał za darmo oraz p. Darkowi za okazaną pomoc.
 1. W dniach 1-2 czerwca zapraszamy na pielgrzymkę do Warszawy w związku z obchodami w Świątyni Opatrzności dnia dziękczynienia narodu polskiego, 25 rocznicy beatyfikacji Edmunda Bojanowskiego oraz 40 rocznicy śmierci Ks. Jerzego Popiełuszki. Podczas pielgrzymki zwiedzanie Warszawy: min. Pałac Kultury, Zamek Królewski, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Księdza Jerzego Popiełuszki oraz Podziemia Archikatedry. Koszt wyjazdu dla dzieci 300 zł, dla dorosłych 355 zł. Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenia do piątku 24 maja pod numerem telefonu 515 098 578.
 1. Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy zaprasza na Rodzinny Festyn Parafialny w przyszłą niedziele – 26 maja. Rozpoczęcie festynu o godz. 15.30. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 1. Dyrekcja Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Tarnowie zaprasza w swoje progi wszystkich chętnych, którzy chcą tworzyć muzykę sakralną i grać na organach. Szczegółowe informacje o rekrutacji i kształceniu w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Tarnowie znajdują się na stronach internetowych.

17. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Gość Niedzielny”
i  „Niedziela” znajdują się na stoliku za ławkami. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o bł. Pier Giorgio Frassatim oraz odpowiedzi na pytania: dlaczego Sejm nie chciał debatować nad ochroną chrześcijan i jak wiara wpływa na nasze zdrowie.
Tygodnik „Niedziela” podejmuje na nowo temat jaką matką jest dla nas Maryja oraz opowiada historię, jak św. Andrzej Bobola uratował parafie w Stanach Zjednoczonych.
Polecamy także bardzo ciekawy, nowy numer „Gość EXTRA”, wydany z okazji Dnia Matki, który na 100 stronach opisuje historie matek, począwszy od Matki Jezusa poprzez matki świętych po „matki” wielkich dzieł w Kościele.
Dla dzieci polecamy miesięczniki: „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”. 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiarę na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za wpłaty na konto parafialne.
 1. W ostatnim tygodniu odszedł do Domu Pana śp. Józef Bielak, l. 79, z ul. Witosa. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.