1. Dzisiejsza uroczystość przenosi nas na Górę Oliwną, gdzie Jezus udziela ostatnich nauk swoim uczniom i wstępuje do Ojca. Wniebowstąpienie Jezusa jest zwieńczeniem Jego ziemskiej drogi. Zmartwychwstały Pan po przejściu z tego świata do nieba, nie przestaje być obecny w swoim Kościele. On jest z nami po wszystkie dni aż do skończenia świata, a zwłaszcza wtedy, gdy gromadzimy się w Jego imię, by słuchać Jego słów i karmić się Jego Ciałem.
 1. Dzisiaj na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.30 dzieci klas III Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Mistrzostwa Sportowego i Szkoły WELDON przystąpią do I-wszej Komunii świętej. Dzieci komunijne i ich rodziców zapraszamy na „Biały Tydzień” codziennie o godz. 17.30.
 1. Jutro, w 13-ty dzień miesiąca maja, zapraszamy o godz. 20.00 na różaniec fatimski Rozpoczniemy uroczyście tegoroczne nabożeństwa fatimskie połączone z procesją wokół kościoła. Prosimy Rycerstwo Niepokalanej o przystrojenie i niesienie w procesji Figury Fatimskiej. Prosimy też o przyniesienie lampionów.
 1. We wtorek przypada liturgiczne święto św. Macieja, Apostoła – dzień imienin naszego Ks. Macieja, któremu z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia obfitych łask Bożych i opieki świętego Patrona.
 1. W czwartek będziemy przeżywać święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. Jest to dzień imienin Biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża, któremu patronuje św. Andrzej Bobola. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.
 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30, rocznica I-wszej Komunii świętej, dla dzieci klas IV Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Mistrzostwa Sportowego i Szkoły WELDON. Prosimy dzieci i rodziców, aby przystąpili do sakramentu pokuty w czasie Mszy świętych w tygodniu.
 1. Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako uroczystość Zesłania Ducha Świętego, do której od piątku przygotowujemy się nowenną do Ducha Świętego. Uroczystości odpustowe w sąsiednim kościele Ducha Świętego. Suma odpustowa o godz. 12.00.
 1. W najbliższy piątek,o godz. 19.00, zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Rozmowy na każdy temat”. Wspólnie pochylimy się nad aktualnym w maju tematem: „Maryja naszą Matką i Królową”.  Gościem spotkania będzie Ks. Dr hab. Ireneusz Stolarczyk.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy także do rodzinnej i prywatnej modlitwy Litanią Loretańską, a także do śpiewania „majówek” przy kapliczkach i krzyżach.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy między innymi artykuł demaskujący przekłamania i mity pojawiające się w związku z objawieniami w Fatimie. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedź na pytania czym jest niebo i co oznacza wniebowstąpienie?
  Dla dzieci polecamy miesięczniki: „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.
  Zachęcamy do nabycia wartościowej pamiątki I Komunii świętej – zestaw: Biblia dla dzieci plus album na zdjęcia. Pamiątki w cenie 30 zł. są do nabycia w zakrystii.
 1. Bóg zapłać za ofiary na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za wpłaty na konto parafialne.