1. Kończymy dziś Okres Wielkanocny uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Wielkim pragnieniem Pana Jezusa jest to, aby Jego uczniowie przyjęli dar Ducha Świętego i w Jego mocy przemieniali oblicze tej ziemi. Niech „Zielone Święta” otworzą nas na moc miłości, którą rozlewa w naszych sercach obiecany Duch Święty.
  * Dzisiaj za pobożne odmówienie, w kościele lub kaplicy, hymnu: „O Stworzycielu Duchu, przyjdź.” można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.
  * Dziś kazania głosi nasz parafianin – Ks. Grzegorz Kubalica, misjonarz w Peru. Składka dzisiejsza jest naszym wsparciem dzieła misyjnego Ks. Grzegorza.
  * Młodzieżowa Grupa Apostolska zaprasza dzisiaj po każdej Mszy świętej do domu parafialnego na kiermasz ciast. Dochód będzie przeznaczony na działalność młodzieży.
 1. W poniedziałek przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Matka Najświętsza, Oblubienica Ducha Świętego, mocą którego w dniu Zwiastowania poczęła Jezusa Chrystusa, przeżyła w Wieczerniku wraz z Apostołami zstąpienie Ducha Miłości na Kościół. Od tej chwili Maryja, Wspomożycielka Wiernych i Matka Kościoła, towarzyszy Kościołowi. Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, o 16.00 i 18.00.
 1. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00, a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  W I-wszy Piątek spowiedź od godz. 16.00. Rodziców dzieci klas trzecich, prosimy o dopilnowanie swoich pociech w rozpoczęciu „Dziewięciu Pierwszych Piątków”. Z racji spowiedzi kancelaria w piątek będzie nieczynna. Do chorych z posługą udamy się: Ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.30, Ks. Mariusz w piątek od godz. 11.00, Ks. Szczepan w sobotę od godz. 9.00, a Ks. Maciej w sobotę 10 czerwca od godz. 8.30.
  W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na całodzienną adorację Najśw. Sakramentu, a na wspólną modlitwę o godz. 17.00 zapraszają członkowie Rycerstwa Niepokalanej.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – poniedziałek: święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła,
  – środa: , święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny,
  – czwartek: święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
  – sobota: wspomnienie św. Karola Liangi i Towarzyszy, męczenników.
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów. 
 1. Przyszłą niedzielę obchodzić będziemy jako uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy, aby wypełnić przykazanie kościelne i przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunię świętą.
 1. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana JezusaBoże Ciało. Trasa procesji będzie ulicami Piłsudskiego, Witosa i 3 Maja. Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Zapraszamy w środę po Mszy św. wieczornej na spotkanie mieszkańców ul. Witosa: ołtarz I, mieszkańcy bloków 1,2 i 3. Ołtarz II: mieszk. bloków 4, 5 i 6. Ołtarz III: mieszk. bloków 7, 8 i 9. Ołtarz IV: mieszk. bloków: 10 i 11.
 1. Przypominamy, że 10 czerwca – w sobotę organizowana jest z naszej parafii pielgrzymko-wycieczka na Podhale. Szczegóły wyjazdu podane są na afiszu w gablocie oraz na stronie internetowej. Jest jeszcze kilka miejsc. Zapraszamy.
 1. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe. Od czwartku rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa. Codziennie po Mszy św. wieczornej będziemy modlić się litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 1. Firma 4ECO zaprasza mieszkańców sołectwa Zawierzbie na zebranie dotyczące ekologicznych i ekonomicznych źródeł ogrzewania. Spotkanie w piątek – 2.06.2023 r. o godz. 18.00 w remizie OSP.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o ustanowionym dziś sanktuarium na Bachledówce, związanym z bł. Kard. Wyszyńskim orz o znaczeniu Koronki do Miłosierdzia Bożego. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedź na pytanie czy można zrozumieć Kościół bez Maryi? i gdzie jest granica miedzy „niewtrącaniem się w nie swoje sprawy”, a zwykłą znieczulicą .
  Jest też nowe, bardzo dobre pismo „Niedziela Magazyn”, w którym na stu stronach poruszana jest tematyka historii Kościoła. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  Dla najmłodszych polecamy „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczek dobra”. 
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz wpłaty na konto parafialne.